Ģimenes ārsts nedod nosūtījumu… 0
“Man ir labās nieres iegurņa distrofija ar samazinātu funkciju, labā niere ir izņemta. 2012. gadā rētas revīzijā konstatēja bruku un to operēja. Abām kājām izņemtas vēnas no cirkšņa līdz pēdai. Rentgenā konstatēja muguras disku protrūziju ar radikulopātiju. 2011. gadā kritu, bija smags smadzeņu satricinājums.
Bieži moka galvassāpes, muguras sāpes, kā ari spranda un operētās rētas rajonā, smagu neko nevaru celt. Lūdzu ģimenes ārstu nosūtīt mani uz darba nespējas pārbaudi, bet arvien saņemu atteikumus. Ko man darīt? Vai varu cerēt uz kādiem atvieglojumiem?” Iveta Vestienā
Ja nav saprašanās ar ģimenes ārstu, to jebkurā laikā varat mainīt. Protams, dažreiz ierobežo attālums vai pārāk liels pie šī ārsta reģistrēto pacientu skaits. Un tomēr, – tā ir iespēja vai vismaz viela pārdomām…
Turklāt – lai saņemtu kāda speciālista konsultāciju, ne vienmēr nepieciešams ģimenes ārsta nosūtījums. Vienīgi, dodoties pat pie ārsta, kuram ir līgumattiecības ar valsti, par vizīti bez nosūtījuma jāmaksā dārgāk.
Pēc vēstules vien grūti spriest par jūsu darba spējām, taču aprakstītās likstas nav tādas, ar kurām nevarētu sadzīvot, pielietojot piemērotu terapiju, un ja organisms ir pielāgojies izmaiņām un labi funkcionē. Ģimenes ārste un medicīnas sabiedrības “ARS” terapeite Lāsma Četverga uzsver, ka uzņēmīgu un aktīvu cilvēku dzīvē arī tad, ja vēnu nepietiekamības dēļ tās ir izoperētas, vairumā gadījumu nekas nemainās, jo normāls ķermeņa svars, vēnu zeķes un speciāli vingrojumi dod rezultātus, kādu nav visiem veselajiem. Muguras problēmas palīdz mazināt vingrošana. Ja pēc smadzeņu satricinājuma nav ievērots ārsta noteiktais gultas režīms, galvassāpes var būt kā negadījuma atlieku parādības. Taču galva var sāpēt arī muguras problēmu dēļ. Ja esat sēdoša darba darītāja, ir nepietiekamas fiziskās aktivitātes (ar to nav jāsaprot fizisks darbs), neapmeklējat masāžas, baseinu vai citas fizioprocedūras, var būt tā sauktās tenzijas jeb saspringuma tipa galvassāpes.
Kāda ārstēšana ir iespējama? Atbilstoši diagnozei! To nosaka ģimenes ārsts vai speciālists. Droši vien arī rehabilitologam un fizioterapeitam vēl būtu, ko ieteikt jūsu pašsajūtas uzlabošanai.