Foto – LETA

Ģimenes ārsti prasīs referendumu 17

Ja Saeimas deputāti neapturēs jaunā veselības aprūpes finansēšanas likuma pieņemšanu esošajā redakcijā, Latvijas ģimenes ārsti varētu rosināt tautas nobalsošanu.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

Latvijas ģimenes ārstu asociācijas neatbalsta jauno likumu, jo tas rada nedrošību valsts iedzīvotājiem un apdraud veselības aprūpes sistēmas attīstību nākotnē, vakar Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijā sacīja Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Līga Kozlovska. Viņa teica, ka likums diskriminē iedzīvotājus, iedalot viņus pēc vairākām pazīmēm, piemēram, nodokļu maksātāji un nemaksātāji vai ar dažādām diagnozēm sirgstošie. Tāpat likums esot vērsts pret maz-
aizsargātām iedzīvotāju kategorijām.

Par savu nostāju ģimenes ārsti sola informēt visus Saeimas deputātus, lūdzot neatbalstīt likumu otrajā lasījumā. Ja Saeima likumu tomēr pieņems, ģimenes ārsti iecerējuši lūgt Valsts prezidentu to neizsludināt un atbilstoši Satversmei rosināt tautas nobalsošanu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidents Pauls Princis sēdē norādīja, ka likumprojekts ir prettiesisks un situāciju pasliktinošs. Šobrīd 14% iedzīvotāju nav pieejamības veselības aprūpei nepietiekamā finansējuma dēļ, jaunais likums padarīs pieejamību vēl sliktāku, teica Princis. Tuvākajā laikā tiks rīkota abu ģimenes ārstu asociāciju valžu sēde, kurā tiks izlemti tālākie soļi. “Es domāju, mēs darīsim visu iespējamo, lai šādā redakcijā likums neaizietu,” viņš piebilda.

Kā rakstīts, ņemot vērā nozares pārstāvju iebildumus un dažādas neskaidrības saistībā ar jauno veselības aprūpes finansēšanas likumu, Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisija vakar apsvēra iespēju lūgt paildzināt likuma virzību.

Vairāki apakškomisijas locekļi pauda sašutumu par daudzajiem klātesošo ekspertu, tostarp ģimenes ārstu un cilvēktiesību ekspertes, iebildumiem pret likumu un neskaidro Veselības ministrijas (VM) nostāju to risināšanā. Savukārt VM valsts sekretāra vietniece stratēģiskās plānošanas un finanšu jautājumos Daina Mūrmane-Umbraško sēdē norādīja, ka ģimenes ārsti atsevišķus jautājumus “vienkārši nav pareizi sapratuši”, lasot likumprojektu. Tos varētu izrunāt kopīgā sēdē. Tomēr ir jautājumi, kuros ministrijai un nozares pārstāvjiem ir konceptuāli pretēji viedokļi, par kuriem vienoties, visdrīzāk, neizdosies, viņa sacīja.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.