Ģēniji un sociālie tīkli: ja senatnes rakstnieki dzīvotu tagad… 2
Puškins saviem pielūdzējiem par prieku katru dienu gari un plaši aprakstītu ballītes, kurās bijis, postētu selfijus, publiski ar pašsacerētiem dzejoļiem apsveiktu visus draugus dzimšanas dienās, ar baudu iesaistītos kašķos un pats tos izraisītu. Un paliktu dzīvs.
Dikenss klusētu, klusētu, tad visos tīklos vienlaikus iepostētu ziņu par sevišķi šausminošu noziegumu. Piedalītos diskusijās par bēgļu jautājumu un to, vai Anglijai jāpaliek ES sastāvā.
Vailds dalītos informācijā par to, kur meklējami labākie ēdieni un smietos, ka viesmīlis nelielā kafejnīcā viņu nav pazinis. Ja viņu sāktu pārāk aktīvi vajāt kreditori, izdzēstu sevi no tīkliem, lai pēc tam atkal pierakstītos ar pseidonīmu.
Artūrs Rembo pārmaiņus publicētu nervozas pārdomas par dzīves jēgu, nepieklājīgas anekdotes un smieklīgus video.
Ļevs Tolstojs pusgadu klusētu, tad nāktu klajā ar tūkstoš vārdu garu ierakstu Facebook par jebkuru tēmu, kura viņam tobrīd būtu šķitusi svarīga: “Daudz burtu, bet visiem vērts izlasīt!”
Aspazija dalītos jaunumos par cietumā/trimdā sēdošo Raini, iesaistītos kaismīgās diskusijās par feminismu un dotu mājienus, kā viņa izstādes atklāšanā ilgi pierunāta norunāt vismaz vienu savu dzejoli. Laiku pa laikam, slēpjoties zem pseidonīma, uzrakstītu kādu nejaucību pie Brigaderes ierakstiem.
Blaumanis rakstītu reti, bet ar jēgu: par teātra izrādēm, kas viņam īpaši patikušas, par izglītību mazajās lauku skolās, par tikumības jautājumiem un retumis par kādu īpaši absurdu lēmumu lauksaimniecības politikā.
Majakovskis no Parīzes izsūtītu publiskus apsveikumus sakarā ar Krimas pievienošanu un Krievijas aktivitātēm Sīrijā. Lamātu Obamu pēdējiem vārdiem un laiku pa laikam publicētu dzēlīgus pantiņus bez atskaņām.
Rainis ielūkotos sociālajos tīklos reizi nedēļā noteiktā laikā. Izdzēstu no draugiem visus, kuru komentāri viņam šķistu aizskaroši un tad pārdzīvotu, ka viņu neviens nesaprot.
Gorkijs sūrotos par krievu tautas grūto dzīvi, bet pie viņa ierakstiem parādītos zīmīte: “Izsūtīts no mana Iphone.”
Anna Brigadere pārdraugotu ziņas par pazudušiem / mājas meklējošiem suņiem un kaķiem, atbalstītu sociālās kampaņas un spiestu “Like” visu draugu ierakstiem.