Nils Ušakovs.
Nils Ušakovs.
Foto: Ieva Makare/LETA

Ģenerālprokuratūrai lūdz vērtēt Ušakova atbildību par “Rīgas satiksmes” finanšu situāciju 0

Rīgas domes deputāts Vilnis Ķirsis (V) vērsies Ģenerālprokuratūrā, lūdzot detalizēti izvērtēt partijām “Saskaņa” un “Gods kalpot Rīgai” pietuvinātu personu nodarbināšanu pašvaldības SIA “Rīgas satiksme”, kā arī izvērtēt Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova (S) kā kapitāldaļu turētāja atbildību par uzņēmuma finanšu situāciju, aģentūru LETA informēja partijas pārstāvis Edmunds Jurēvics.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Slinks vīrietis ir nopietna problēma ģimenē… 5 slinkākās zodiaka zīmes vīriešu vidū
Kokteilis
“Viņa lūdza izgriezt tās ainas…” Meliem īsas kājas! Klajā nācis vēl viens Annas Sedokovas rūpīgi glabātais noslēpums
Kokteilis
“Esmu mazliet šokā” – Jāņa Timmas draugs publicē saraksti, kas, viņaprāt, apstiprina faktu, ka viņam kāds “palīdzējis” aiziet no dzīves
Lasīt citas ziņas

Ķirsis uzskata, ka Ušakovs kā “Rīgas satiksmes” kapitāldaļu turētājs nevarēja nezināt par uzņēmumā notiekošo, jo “pats šo nesaimniecisko un korumpēto sistēmu ir izveidojis un piesedzis, tāpēc ir tieši un personīgi atbildīgs par notikušo.”

“Ušakovam ir jāatbild ne tikai politiski, bet arī likuma priekšā par to, ka “Rīgas satiksme” gadiem tika izmantota par partiju “Saskaņa” un “Gods kalpot Rīgai” deputātu un pietuvināto personu “barotavu”,
CITI ŠOBRĪD LASA

kur, šķiet, līdzīgi kā uzņēmumā “Rīgas namu pārvaldnieks”, desmitiem cilvēku ir nodarbināti fiktīvi un par nekā nedarīšanu algās saņēmuši desmitiem tūkstošus eiro. Manuprāt, Ušakova vieta ir cietumā, nevis Eiropas Parlamentā,” savu viedokli pauž Ķirsis.

Iepazīstoties ar auditorkompānijas “Ernst&Young” ziņojumu par situāciju “Rīgas satiksmē”, politiķis esot secinājis, ka konsultāciju līgumi ar Rīgas domes valdošo partiju pārstāvjiem un viņu ģimenes locekļiem pēc būtības ir fiktīvi un uzskatāmi par personu fiktīvu nodarbināšanu ar mērķi vairot politiski pietuvināto cilvēku labklājību, nevis sniegt pakalpojumus uzņēmumam. Ķirša ieskatā, iepazīstoties ar atskaitēm, netop skaidrs, kādu pakalpojumu šīs personas ir sniegušas uzņēmumam un vai tas vispār ir noticis.

Ķirsis uzskata, ka īpaši satraucošs ir apstāklis, ka starp uzņēmumā, iespējams, fiktīvi nodarbinātajiem ir arī Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Juris Kokins. “Tas rada pamatotas bažas par viņa objektivitāti, organizējot vēlēšanas Rīgas pilsētas pašvaldībā, un apdraud brīvu un godīgu vēlēšanu pamatprincipus,” uzskata deputāts.

Vēstulē, kas 11.martā nosūtīta ģenerālprokuratūrai, Ķirsis aicina izvērtēt “Rīgas satiksmes” vadības rīcības atbilstību vairākiem Krimināllikuma pantiem par krāpšanu un viltošanu, kā arī vērtēt Ušakova darbību, proti, vai tajā nav saskatāma dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošana personiskos nolūkos un amatpersonas bezdarbība, kas radījusi būtisku kaitējumu.

Tāpat Ķirsis lūdz ģenerālprokuratūru vērtēt, vai situācijā ar vairāku desmitu personu, iespējams, fiktīvu nodarbinātību nav saskatāmi likuma pārkāpumi par politiskās partijas vai to apvienības nelikumīgu finansēšanu.

Kā ziņots, “Rīgas satiksme” 2018.gadā noslēgusi uzņēmuma līgumus ar 46 personām, kas saistīti ar partiju “Saskaņa” vai “Gods kalpot Rīgai”, vēstīja TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Auditorkompānija “Ernst & Young”, pētot uzņēmuma noslēgtos līgumus, secinājusi, ka konsultācijas “Rīgas satiksmei” sniegušas politiski nozīmīgas personas – “Saskaņas” un “Gods kalpot Rīgai” biedri vai personas, kuras cieši saistītas ar abām šīm partijām.

Konsultācijas dažādos jautājumos, piemēram, par uzņēmuma darbinieku veselības uzlabošanu snieguši ne vien četri pašreizējie Rīgas domes deputāti Sandris Bergmanis, Viktors Paškovs, Igors Kuzmuks, Jefimijs Klementjevs, bet arī kādreizējais parlamentārietis Aleksandrs Sakovskis un eksdeputāts no Rīgas domes Nikolajs Zaharovs, kurš par konsultācijām alternatīvās degvielas ieviešanā mēnesī saņēmis trīs tūkstošus eiro.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.