Gata Šļūkas zīmējums

Gāzes balonu var nopirkt kā televizoru
 0

“Gāzes balonu tirgū valda bezatbildība. Tagad uz vecajiem gāzes baloniem nevar izlasīt ne gāzes ražotāju, ne datumu, kad tas pēdējo reizi pārbaudīts. Nav neviena, kam palūgt balonu piegādāt mājās un uzstādīt,” neizpratnē ir Brigita Einberga. Mūsu lasītāja uzskata, ka gāzes balonu pārdevējiem jābūt spējīgiem tos arī pieslēgt.


Reklāma
Reklāma

 

Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Lasīt citas ziņas

“Latvijas propāna gāzes” (“LPG”) tehniskās daļas direktora vietnieks Ivans Hatiņecs apstiprina, ka mūsdienās gāzes balonu izplatītāju oficiālajos pienākumos neietilpst balonu uzstādīšana un pārbaudes veikšana katra cilvēka mājās. PSRS laikā gāzes balonus izplatītāji veda un uzstādīja, jo tie bija PSRS īpašums. Kopš 1991. gada padomju regulas un normatīvi vairs nav spēkā. Šobrīd gāzes balons ir katra cilvēka personīgais īpašums, un viņš pats par to ir atbildīgs.

“Cilvēki joprojām domā, ka sistēma nav mainījusies, taču tā mainījās, pie tā ir jāpierod. Tagad katrs gāzes balonu var nopirkt gandrīz visur – “Depo”, “K-Rautas” veikalos, kā arī daudzās uzpildes stacijās. Cilvēks to var pirkt tāpat kā televizoru un citas sadzīves iekārtas, par kurām viņam pašam ir jārūpējas,” teic “LPG” pārstāvis I. Hatiņecs.

 

CITI ŠOBRĪD LASA

“Ja cilvēks vēlas, lai gāzes balons tiek atvests un uzstādīts, nepieciešams uzņēmumam to iepriekš pieteikt. Taču par to papildus jāmaksā. Maksas summa ir atkarīga no reģiona, uz kuru balons jānogādā. Par balona pārbaudi jāmaksā apmēram septiņi lati, jo ir nepieciešama speciāla procedūra – gāzes balona izturīguma un hermētiskuma pārbaude,” stāsta “LPG” pārstāvis I. Hatiņecs.

 

Ar gāzes balona pārbaudēm nodarbojas vairākas firmas. “LPG” bez maksas pārbauda un nomaina gāzes balonus gadījumā, ja, uzstādot to, cilvēks ir pamanījis bojājumus, un tā ir uzņēmuma vaina.

Lai klienti paši varētu uzstādīt gāzes balonus, “LPG” baloniem klāt pievieno in-strukciju. Ja kaut kas ir nesaprotams vai bojāts, pēc palīdzības var vērsties, zvanot pa instrukcijā pieejamo servisa dienesta telefona numuru.

Jāatgādina, ka “Latvijas Avīze” pagājušogad rakstā “Vecos gāzes balonus var lietot līdz 2013. gadam” jau ziņoja, ka Eiropas Savienības prasībām neatbilstošie gāzes baloni jeb sarkanie 50 litru baloni, kas nākuši apritē līdz 2003. gada 1. jūlijam, nākamgad vairs nebūs lietojami. Izņemot gadījumus, ja balonam ir tehniskā dokumentācija un veikta atbilstības pārvērtēšana, un tas ir atbilstoši direktīvas prasībām. Tomēr I. Hatiņecs teic, ka šāda tehniskā atbilstības pārvērtēšana jeb pārbaude nav izdevīga. Jaunu gāzes balonu nopirkt būs lētāk nekā pārbaudīt veco.

 

Uzziņa

Ministru kabineta noteikumi par transportējamām spiediena iekārtām nosaka, ka gāzes baloni jāpārbauda ik pēc desmit gadiem. Tas attiecināms uz gāzes baloniem, kas tiek izmantoti sadzīves vajadzībām, piemēram, virtuvē.

Bīstamākais drauds, ko var radīt nepārbaudīti gāzes baloni, ir gāzes noplūde. Sekas – ugunsgrēks vai sprādziens.

Reklāma
Reklāma

Par balonu gāzes noplūdēm jāziņo pa tālr. 112, savukārt numurs 114 ir izmantojams dabasgāzes avāriju gadījumā.

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.