Siguldas Zaļās villas kvartāla saimnieki Eva un Andris Strapcāni ar saviem domubiedriem festivālā “GreenFest 2019” plašākai publikai piedāvāja ideju par Gaujas Nacionālo parku kā bioloģiskās saimniekošanas teritoriju.
Siguldas Zaļās villas kvartāla saimnieki Eva un Andris Strapcāni ar saviem domubiedriem festivālā “GreenFest 2019” plašākai publikai piedāvāja ideju par Gaujas Nacionālo parku kā bioloģiskās saimniekošanas teritoriju.
Publicitātes foto

Gaujas Nacionālajam parkam jākļūst par teritoriju bez pesticīdiem 0

Kamēr Siguldas domnieki lemj par uguņošanu, plastmasas traukiem un lapu dedzināšanu, Zaļās villas kvartāla saimnieki ar domubiedru grupu izvirza drosmīgākus mērķus: Gaujas Nacionālajam parkam (GNP) jākļūst par teritoriju, kurā ievēro tikai bioloģiskās saimniekošanas metodes. Plašākai publikai ieceri viņi piedāvāja pērnruden zaļā dzīvesveida festivālā “GreenFest”, kuru apmeklēja ap diviem tūkstošiem cilvēku.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas
Viens no kvartāla saimniekiem un idejas autoriem Andris Strapcāns apliecina, ka darbs turpinās.

“GreenFest 2019″ rīkojām ar mērķi rosināt diskusiju, lai GNP nākotnē veidotu kā bioloģiskās saimniekošanas reģionu, kas neizmanto videi un cilvēku veselībai tādas kaitīgas vielas kā pesticīdus. Pasākuma dalībnieki, kuru vidū bija nozares līderi, zinātnieki, eksperti, Siguldas un Cēsu pašvaldību, kā arī GNP un Pasaules dabas fonda Latvijā vadība, vienojās, ka iecere ir īstenojama, taču nepieciešams sagatavošanas laiks, lai izglītotu sabiedrību un izstrādātu mehānismu, kā konvencionālajiem lauksaimniekiem nesāpīgāk pāriet uz biosaimniekošanas veidu,” norāda Strapcāns.

CITI ŠOBRĪD LASA

Cēsu pašvaldība izteikusi vēlmi kļūt par vienu no projekta vadošajiem partneriem, savu gatavību piedalīties apliecinājis arī Siguldas pašvaldības vadītājs.

Strapcāns pastāstīja: “Esam sākuši gatavoties trešajam “GreenFest”, kas notiks 3. un 4. oktobrī. GNP darbojas 69 bioloģiskās zemnieku saimniecības, tagad uzdevums ir izpētīt konvencionālās. Mūsu grupā ir daudz domubiedru, īpaši jaunās ģimenes ar bērniem, kas ikdienā saskaras ar alerģijām, slimībām un izprot, cik kaitīgas sekas var radīt arī piesārņota vide. Cilvēki mostas un redz, ka līdzšinējā lauksaimniecības politika ir vērsta galvenokārt uz ekonomisko ieguvumu, novārtā atstājot sabiedrības labumu, un tas ir tikai laika jautājums, lai tauta saprastu, ka nav citu variantu kā bioloģiskā saimniekošana.”

Sigulda jau tagad parāda, ka ir nobriedusi doties zaļās pašvaldības virzienā, tāpēc kā viena no mūsu idejas atbalstītājām rādītu citām labu piemēru. GNP var kļūt par unikālu teritoriju arī pasaules līmenī un paraugu atbildīgai un ilgtspējīgai valsts politikai.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.