Brūklenāju
 pamatne. Ļoti grezni izskatās vainags, kuram pamatne gatavota no brūklenāju zariņiem. Lai pamatne būtu apaļas formas un neļodzītos, to pin nevis kā Jāņu vainagu, bet uz stieples pamatiņa. Šāds vainags jau pats par sevi ir skaists, pietiek ar dažiem rotājumiem un svecītēm, lai tas izskatītos grezni. Var pirms rotāšanas nopūst ar zaļumu spīdumu, tas liks mazajām brūklenāja lapiņām iemirdzēties. Pagatavošana aizņem aptuveni pusstundu. Ir skaistas līdz pat Ziemassvētkiem. Foto – Aija Geida

Gatavojam neparastu pamatni Adventes vainagam! 12

Piedāvājam dažas idejas, no kā gatavot vainaga pamatni tradicionālās egļu skuju pamatnes vietā…

Reklāma
Reklāma

Salmu


Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Visvienkāršākais risinājums laikam ir iegādāt vainaga pamatni veikalā, tagad no salmiem pītās maksā vien ap pusotru eiro. Bet ar šīm pamatnēm ir viena problēma – tās lielākoties ir ļoti platas. Ja vēl bagātīgi piesien egļu zarus, sanāk zaļa čupiņa ar mazu caurumiņu vidū, nevis Adventes vainags. Profesionāli floristi dara tā: viņi izmanto no zariem atdalītas priežu skujas, kuras plānā kārtiņā pietin klāt ar zaļu izolācijas lenti, iznāk ļoti rūpīgi, un vainags tikai mazliet paplatinās. Pozitīvi tas, ka šādi piestiprinātas skujas nebirst, tās izturēs līdz pašiem Ziemassvētkiem, ko nevar teikt par egļu vai priežu zaru vainagiem.

Vīteņaugu stīgu


CITI ŠOBRĪD LASA

No vīteņaugu vai vīnogulāju stīgām pamatne iznāk ļoti stingra un izturīga, uz tās var veidot vissmagāko vainagu, nekas nesašķobīsies. Vīteņaugi ir mazliet mīkstāki, vīnogulājs tagad, rudenī, pavisam ciets. Vajag stingru satvērienu, lai iznāktu apaļas formas pamatne, stīgas rūpīgi jānofiksē ar izturīgu diegu. Gatavošanas process aizņem aptuveni desmit minūtes.

Bērzu zaru


No pašu gatavotām pamatnēm visātrāk un vieglāk ir pagatavot pamatni no bērzu zariem – tie ir ļoti elastīgi, viegli, nelūst, un pat bērns var saritināt vainaga pamatiņu, pieaugušajiem tik jāpiekoriģē forma. Lai sanāktu skaista pamatne, jārauga zarus likt tā, lai resnie gali mijas ar tievajiem, tad tos ieloka apļa formā un piefiksē ar neuzkrītošas krāsas diegu. Mazos zariņus, kas spurojas laukā, apgriež. Pamatne gatava piecās minūtēs!

Putuplasta

Veikalos nopērkamas vainaga pamatnes no putuplasta. Tās ir vieglas, bet izturīgas un cietas. Ļoti pozitīvi, ka šīs pamatnes ir plānas, līdz ar to var bagātīgi tīt tām virsū visu veidu zaļumus, radīt gaisīgu vainagu. Tās var izmantot arī dažādiem eksperimentiem un netradicionāliem vainagiem, jo rotājumus var stiprināt pie stieplēm un ar tām stiprināt vainagā. Šī pamatne nebojājas, tāpēc var izmantot atkārtoti.

Brūklenāju


Ļoti grezni izskatās vainags, kuram pamatne gatavota no brūklenāju zariņiem. Lai pamatne būtu apaļas formas un neļodzītos, to pin nevis kā Jāņu vainagu, bet uz stieples pamatiņa. Šāds vainags jau pats par sevi ir skaists, pietiek ar dažiem rotājumiem un svecītēm, lai tas izskatītos grezni. Var pirms rotāšanas nopūst ar zaļumu spīdumu, tas liks mazajām brūklenāja lapiņām iemirdzēties. Pagatavošana aizņem aptuveni pusstundu. Ir skaistas līdz pat Ziemassvētkiem.

Sūnu

Neparasti izskatās vainaga pamatne, kura pagatavota no sūnas. Ideāli, ja var dabūt gaiši pelēkās sūnas, tās kopā ar gaiši rozā rotājumiem izskatās ļoti romantiski un mīļi. Bet arī zaļās sūnas dod labu vizuālu efektu, vienīgi jārēķinās, ka tās jātin biezā kārtā un blīvi, jo žūstot sakrītas. Arī krāsa stāvēšanas laikā mazliet pabalē. Bet citādi – labs veids, kā pamēģināt ko jaunu. Gatavošana aizņem vidēji 40 minūtes, jo no sūnām jālasa ārā sakritušās skujas un citi meža krikumi, rūpīgi jāapgriež, lai nebūtu redzama sūnu brūnā daļa.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.