Elīna Šimkus.
Elīna Šimkus.
Publicitātes foto

Garīgs veldzējums Dzintaru koncertzālē, koncerti no 15. decembra 0

Burvīga Ziemassvētku noskaņa 11 krāšņos koncertos izcilu mākslinieku interpretācijā. Tik piesātinātu mūzikas buķeti arī šoreiz piedāvās Ziemassvētku festivāls, kas no 15. decembra līdz 7. janvārim jau ceturto gadu pieskandinās vēsturisko Dzintaru koncertzāli.

Reklāma
Reklāma
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Lasīt citas ziņas

Sestdien, 15. decembrī, plkst. 19 to atklās viens no visstraujāk plaukstošajiem talantiem uz pasaules skatuvēm, 2017. gada Lielās mūzikas balvas ieguvēja kategorijā “Jaunais mākslinieks” Kristīne Balanas.

Laikraksts “The Times” viņu raksturojis kā “žilbinoši virtuozu” mūziķi, un 2018./2019. gada sezonā gaidāma viņas debija ar Berlīnes simfonisko orķestri Berlīnes filharmonijā, Londonas Karalisko filharmonisko orķestri un citiem izciliem kolektīviem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri (LNSO) diriģenta Gunta Kuzmas vadībā K. Balanas interpretēs Fēliksa Mendelszona Vijoļkoncertu mi minorā. LNSO skanējumā uzmirdzēs arī Džoakīno Rosīni uvertīra operai “Seviļas bārddzinis”, Volfganga Amadeja Mocarta “Sešas vācu dejas” un Franča Šūberta Piektā simfonija Si bemola mažorā.

Īpaši skaistu un garīgi veldzējošu programmu 22. decembrī plkst. 19 atskaņos izcilais diriģents Māris Sirmais ar Valsts akadēmisko kori “Latvija”, ērģelnieci Kristīni Adamaiti un saksofonistu Oskaru Petrauski.

Viņi aicinās klausītājus nedaudz apstāties pirmssvētku skrējienā un izbaudīt Adventes laika gaidīšanas skaistumu izcilā skaņraža Sergeja Rahmaņinova, latviešu komponistu Ērika Ešenvalda un Riharda Dubras, kā arī Bendžamina Britena un citu komponistu apgarotajos skaņdarbos.

Skanēs Rahmaņinova “Vesperes” – viens no 20. gs. sakrālās mūzikas stūrakmeņiem, Ešenvalda “Adoremus in aeternum” – abstrakts, muzikāls ceļojums par tēmu “Pielūgsim mūžīgi”, Mortena Lauridsena “O Magnum Misterium”, kurā iedzīvināts Kristus piedzimšanas brīnums, un citi bezgala iedvesmojoši skaņdarbi.

Baroka, renesanses un viduslaiku Ziemassvētku melodijas, kuras instrumentējis un tām pārlikumus veidojuši izcilais viduslaiku mūzikas eksperts Guntars Prānis (nupat apgādā “Neputns” iznācis viņa pētījums “Missale Rigense Livonijas garīgajā kultūrā. Gregoriskie dziedājumi viduslaiku Rīgā”) un aranžētāja Inga Meijere.

Šāds varētu būt īsais vēstījums par koncertu “Krāsainie Ziemassvētki” 26. decembrī, Otrajos Ziemassvētkos, plkst. 17, kurā ar sev neraksturīgu klasiskās mūzikas repertuāru uzstāsies Dzintaru koncertzāles rezidējošās mākslinieces no trio “Art-i-Shock”. Dāmas muzicēs ar viduslaiku instrumentiem – pianiste Agnese Egliņa pie klavesīna, čelliste Guna Šnē ar dagambu, bet sitaminstrumentāliste Elīna Endzele spēlēs perkusijas, arī Ziemeļāfrikas un Tuvo Austrumu tautas mūzikas instrumentu “Tar”.

Reklāma
Reklāma

27. decembrī plkst. 19.30 ar programmu “Jaungada rapsodija” uzstāsies festivāla īpašie viesi – zvanu ansamblis “Arsis” no Igaunijas, kas izaudzis no tāda paša nosaukuma kamerkora. Izsmalcinātajā programmā – Georgs Fridrihs Hendelis, Klods Mišels Šēnbergs, Francis Šūberts, Pjetro Maskanji, Ferencs Lists, Pēteris Čaikovskis, Džordžs Gēršvins un citi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.