Publicitātes foto

Garais ceļš līdz Latvijas valsts ģerbonim 0

Ventspils muzejā Livonijas ordeņa pilī otrdien,19. novembrī plkst. 17.30 varēs uzzināt par garo ceļu ceļu no Latvijas Republikas emblēmas līdz ģerbonim, LA.lv uzzināja muzejā.

Reklāma
Reklāma
“Iespējams, vainīga ir kļūda mašīnas vadītāja vai vecākā apkalpes vadītāja rīcībā.” Noteikta precīza nogrimušās bruņumašīnas atrašanās vieta 55
Trampa atbilde par ASV karavīru pazušanu Lietuvā ir tikpat šokējoša kā pats notikums 54
Kā atbrīvoties no “stresa riepas” uz vēdera? 10 pārtikas produkti, kas palīdz samazināt kortizola līmeni
Lasīt citas ziņas

Par “saules ģerboņa emblēmu”, saules simboliku un tās plašo izplatību 20.gs. sākumā Latvijā un ne tikai, par jaunās valsts ģerboņa pielietojumu un to, kas no “saulītes” saglabājies līdz mūsdienām, stāstīs muzeja vadošais pētnieks Armands Vijups. Vēstījums par kādu daļēji piemirstu zīmi, ar kuru kopā auga jaunā Latvijas valsts.

Latvijas karoga krāsas bija zināmas jau 1279.gadā un tā kļūšana par valsts karogu neradīja plašas diskusijas, bet ceļš līdz jaunās valsts heraldiskajai simbolikai gandrīz triju gadu garumā izvērtās gana sarežģīts.

CITI ŠOBRĪD LASA

Emblēmas simboliskā jēga ir viegli nolasāma: saule simbolizē jaunas valsts attīstību un cerības, burts “L” – Latviju, bet trīs zvaigznes – Latvijas novadus.

Arī saules staru skaitam ir nozīme – tie simbolizē Latvijas apriņķu skaitu – sākumā 17, vēlāk jau 19. Pats autors tēlnieks Burkards Dzenis esot ierosmi guvis no tautasdziesmas rindām “Nebēdāi, karavīr(i), / Sidrabota saule lec.”

Ieeja – bez maksas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.