Galvenie iemesli, kāpēc jūs nespējat izpildīt nospraustos finanšu mērķus 0

Kas notiek, kad jūsu finansiālie mērķi, kurus ar tādu entuziasmu nospraudāt gada sākumā, marta beigās jau zaudējuši savu ieskrējienu? Kā atkal sevi motivēt darbībai? Vai jūs kādreiz esat apstājušies un padomājuši, kāpēc ik gadu tā ar jums notiek? Kad gada sākumā nolemjat, ka lētākais sms kredīts jeb billigaste sms lån šogad vairs nebūs jūsu finanšu risinājumu sarakstā, bet gada vidū jau atkal pētāt, kas jauns ātro kredītu tirgū?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Slinks vīrietis ir nopietna problēma ģimenē… 5 slinkākās zodiaka zīmes vīriešu vidū
Kokteilis
“Nav jau nekādu noslēpumu” – Dārta Daneviča atklāj, kāpēc nolēmusi pamest Dailes teātri
Veselam
8 iespaidīgas lietas, ko kurkuma dod veselībai. Tostarp efektīvi palēnina novecošanos 1
Lasīt citas ziņas

Efektīvu mērķu noteikšana ir būtiska, taču, ja jūs nerīkojaties to sasniegšanai, tad šis mērķis ir nolemts sakāvei jau tā pirmsākumos. Jūsu pastāvīgās attiecības un rīcība ar jūsu naudu virza uz priekšu (vai reizēm – atpakaļ) jūsu finansiālo uzvedību. Savukārt, jūsu finansiālā uzvedība nosaka jūsu šodienas finansiālos apstākļus. Atcerieties iepriekš izvirzītos, bet nesasniegtos, finansiālos mērķus, un pavaicājiet sev, vai jūs zaudējat cerību vai baidījās izkustināt kaut ko tanī finansiālajā stāvoklī, pie kura esat pieraduši un kas jums ir tik pazīstams? Varbūt jūs sapratāt, ka mērķu izpildei vairs nevarēsiet tērēt savu naudu pa labi un pa kreisi, kā iegribas, un būs jāpāriet uz izdevumu plānu, kurā vairs nevar iekļaut tik daudz jautrības?

Vai kāds no šiem iemesliem ir arī jūsu atrunu pamatā, kāpēc nespējat izpildīt nospraustos finanšu mērķus?

Nespēja uzņemties saistības.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vēlēšanās sasniegt savus finanšu mērķus jūsu dzīvē automātiski neizraisa nepieciešamās izmaiņas. Izmaiņas un jaunas finansiālās saistības prasa laiku, pūles un nopietnu pieķeršanos. Saistību uzņemšanās, iespējams, ir vissvarīgākais solis, jo tas ir solījums pašiem sev, ko jūs darīsiet visu iespējamo, lai mainītu esošo situāciju.

Būšana mierā ar to, kas jau ir.

Pastāv būtiska atšķirība starp apmierinātības sajūtu un būšanu mierā ar esošo situāciju, sak’ – ir bijis arī sliktāk! Apmierinātība vairāk asociējas ar miermīlīgu laimes stāvokli. Savukārt “būšana mierā” vairāk raksturo situāciju, kurā jūs nejūtaties, ka būtu pelnījis vai varētu saņemt arī kaut ko labāku. Ja jūs esat iestrēdzis dzīvesveidā, kurā dzīvojat no algas līdz algai, tad jūs varētu būt iestiguši arī šādā “mierā būšanas” stāvoklī. Ja, izmantojot kredītkarti normālu ikdienas izmaksu segšanai, tad jūs jau varētu būt pieraduši pie šī modeļa, un pat nedomājat, ka kādu dienu jūs varētu samaksāt par savām pamatvajadzībām un vēlmēm no reāli nopelnītā. Neesiet mierā! Pasaule var jums piedāvāt daudz vairāk, nekā jums šķiet.

Atteikšanās dalīties savos mērķos.

Dalīšanās nospraustajos mērķos ir svarīga jūsu personiskās un finansiālās izaugsmes daļa. Vienkārši informējot kādu no saviem tuvajiem, ka esat nolēmuši nākamos mēnešus dzīvot saskaņā ar striktu budžetu. Daloties šajā plānā, jūs varat iegūt daudz jaunu zināšanu un padomu no citiem līdzcilvēkiem, kuri ir uzsākuši līdzīgu mērķu izpildi. Tas jums palīdzēs saglabāt nepieciešamo motivāciju un būt iesaistītam sociālajā dzīvē pat tad, ja finansiāli nevarat apmeklēt katru ieteikto pasākumu.

Regulāra pašnovērtējuma neveikšana.

Kad pēdējo reizi veicāt detalizētu pašvērtējumu par savu finansiālo stāvokli? Vai jebkad esat to darījuši? Palielinot savu informētību un realitātes apzinātību, jūs varat sākt atbrīvoties no tām domām un izteikumiem, kas ierobežo jūsu finansiālo dzīvi. Šīs zināšanas dos jums iespēju labāk saprast, kur tieši jūs šobrīd finansiāli atrodaties, kā arī mudinās jūs uzsākt nepieciešamos soļus, lai izveidotu veiksmīgāku dzīvi un finansiāli drošāku nākotni. Finanšu robežas ir jūsu personīgā finanšu politika, kurā jūs nosakāt, ka, piemēram, lētākais aizdevums 5000 SEK apmērā (billigaste låna 5000 utan uc), kas līdzvērtīgs nepilniem 500 eiro, nav tā vērts, lai apmaksātu kāroto pirkumu, bet tā vietā veidojat uzkrājumus un iekrājat pirms lielāku pirkumu veikšanas, neļaujoties impulsiem.