Foto: pexels.com

Gadā izmetam 500 miljardus vienreizējās lietošanas krūzīšu, kā dzert kafiju “zaļāk”? 0

Karsto dzērienu patēriņš līdzņemšanas iesaiņojumos ar katru gadu pieaug. Vienreizlietojamās krūzes karstajiem dzērieniem tiek gatavotas no materiāliem, kas dabā nesadalās, kā arī netiek vāktas otrreizējai pārstrādei, informē Kristīne Mamontova, “Zaļā josta” pārstāve.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas
Rezultātā pieaug videi nedraudzīgu, pārstrādei nepiemērotu sadzīves atkritumu apjoms.

Lai aicinātu sabiedrību mainīt savus ikdienas paradumus un aizdomāties par sekām, pārmērīgi patērējot vienreizlietojamos traukus, “Zaļā josta” uzsāk sociālu kampaņu “Man pašam savs”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kampaņas ietvaros norisinās sabiedrības izglītošana par plastmasas vienreizlietojamo trauku pārmērīga patēriņa nelabvēlīgo ietekmi uz vidi, kā arī “Zaļā josta” aicina iedzīvotājus atbalstīt apņemšanos plastmasas vienreizlietojamos traukus aizstāt ar videi draudzīgām, daudzkārt lietojamām alternatīvām, daloties ar savu pieredzi tīmeklī, lietojot tēmturi#SavaKrūze.

Sākot ar 2021. gada 1. janvāri, stāsies spēkā Eiropas Savienības (ES) Padomes aizliegums plastmasas šķīvju, ēdamrīku, salmiņu, vates kociņu vai balonu kātiņu tirdzniecībai un ievērojami tiks palielināts plastmasas pudeļu pārstrādes apjoms.

Kampaņas ietvaros izvietoti sociāli plakāti ar aicinājumu aizdomāties par saviem ikdienas paradumiem, samazinot vienreizlietojamās plastmasas un tās produktu lietošanu. Iedzīvotāji tiek aicināti karstos dzērienus uzpildīt savā termokrūzē, nevis izmantot vienreizlietojamās krūzes ar plastmasas vāciņiem.

Jau tagad daudzi uzņēmēji atbalsta vienreizlietojamās plastmasas patēriņa ierobežošanu, mudinot klientus uzpildīt karstos dzērienus savās līdzpaņemtās termokrūzēs, piešķirot viņiem atlaides dzēriena iegādei. Tas veicina ne tikai klientu lojalitāti attiecīgajam ēdinātājam vai tirgotājam, bet arī ievērojami samazina patērēto vienreizlietojamo, pārstrādei nederīgo un videi nedraudzīgo kafijas krūžu patēriņu.

“Maksimāli ir jāsamazina vienreizlietojamās plastmasas lietošana ikdienā un jālieto lietas atkārtoti. Visam dzīvē jābūt ar mēru un jārīkojas tā, lai tas atstāj minimālas sekas uz vidi,” uzsver “Zaļā josta” valdes priekšsēdētājs Jānis Lapsa.

Kā vēsta EarthDay.org, pasaulē ik gadu tiek patērēti 500 miljardi vienreizējās lietošanas krūzītes, no tām aptuveni 16 miljardi ir tieši vienreizlietojamās kafijas krūzītes.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.