Foto – AFP/LETA

Visvairāk izlasēm pie stūres vācieši, dārgākais – Kapello 0

Pasaules futbola kausa izcīņas finālturnīrā, kas sāksies ceturtdien, piedalīsies 32 nacionālās izlases un 14 no tām galveno treneri nolīgušas citā valstī.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Slinks vīrietis ir nopietna problēma ģimenē… 5 slinkākās zodiaka zīmes vīriešu vidū
Kokteilis
“Viņa lūdza izgriezt tās ainas…” Meliem īsas kājas! Klajā nācis vēl viens Annas Sedokovas rūpīgi glabātais noslēpums
Kokteilis
“Esmu mazliet šokā” – Jāņa Timmas draugs publicē saraksti, kas, viņaprāt, apstiprina faktu, ka viņam kāds “palīdzējis” aiziet no dzīves
Lasīt citas ziņas

Eiropieši lielākoties ciena pašmāju futbola speciālistus, un tikai trim no 13 valstsvienībām nepieciešama ārzemnieka palīdzība. Krievus cīņā vedīs itālis Fābio Kapello, Grieķijas izlasi – portugālis Fernandu Santušs, Šveices – vācietis Otmārs Hic­felds.

Visām galvenajām turnīra favorītēm – Spānijas, Brazīlijas, Vācijas un Argentīnas izlasēm – pie stūres ir savējie. Tāpat pārējām lielvalstīm – Itālijai, Francijai, Nīderlandei, Anglijai, Beļģijai un Urugvajai. Pasaules kauss līdz šim izcīnīts 19 reizes, taču nekad to nav spējusi izlase ārzemnieka vadībā, bet divas reizes kā galvenais treneris zeltu ieguvis vienīgi itālis Vitorio Poco 1934. un 1938. gadā. Šoreiz iespēja atkārtot unikālo sa­sniegumu ir diviem. Brazīlijas izlases galvenais treneris Luišs Felipe Skolari kopā ar šīs valsts futbolistiem triumfēja 2002. gadā, Visente del Boske tāpat kā pirms četriem gadiem diriģē pašreizējo čempionvienību Spānijas izlasi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Galveno treneru cunftē visvairāk ir Vācijas futbola speciālistu – viņi vada četru valstu izlases. Pašus vāciešus komandē viņu tautietis Joahims Lēvs, kura kādreizējais šefs Jirgens Klinsmans kopš 2011. gada ir ASV izlases galvenais treneris. Šveices futbola kuģi stūrē pieredzējušais Otmārs Hicfelds, Kamerūnas izlasi – Folkers Finke. Horvātijas izlases galvenais treneris Niko Kovāčs piedzima un uzauga Berlīnē, Vācijā aizvadīja gandrīz visu karjeru futbolā, tādēļ arī viņu varam uzskatīt par vācu sistēmas treneri. Savu etnisko izcelsmi Kovāčs gan nekad nav noliedzis un 12 gadus nospēlēja Horvātijas izlasē, kādu laiku būdams tās kapteinis. Vēl jāpiebilst, ka Austrālijas izlase tiesības piedalīties Pasaules kausa finālturnīrā izcīnīja vācieša Holgera Osijecka vadībā, taču pēc diviem zaudējumiem pārbaudes spēlēs Brazīlijas un Francijas futbolistiem ar 0:6 viņš tika atlaists, atdodot vietu grieķu izcelsmes austrālietim Angelam Postekoglu.

Kā jau allaž interesanti ieskatīties citu naudas makā. Visdāsnāk apmaksātais treneris ir Fābio Kapello, kura pakalpojumi Krievijai izmaksā septiņus miljonus eiro gadā. Par 67 gadus vecā Kapello augsto kvalifikāciju nav jāšaubās, tomēr jāpiebilst, ka viņš visus panākumus guvis darbā futbola klubos, bet vienīgais mēģinājums ar nacionālo izlasi beidzās ar Anglijas futbolistu nespēju tuvoties tituliem, kur nu vēl tos iegūt. Taču algas ziņā Kapello ar atrāvienu ir pirmais. Luišam Felipem Skolari brazīlieši maksā 4 500 000 eiro gadā, pirmajā desmitniekā ir arī Rojs Hodžsons (Anglija, 4 200 000), Čezāre Prandelli (Itālija, 3 000 000), Otmārs Hicfelds (Šveice, 2 600 000), Joahims Lēvs (Vācija, 2 500 000), Vinsente del Boske (Spānija, 2 100 000), Luiss van Gāls (Nīderlande, 1 900 000), Paulu Bentu (Portugāle, 1 500 000) un Didjē Dešāms (Francija, 1 200 000). Interesanti, ka no desmit Pasaules kausa dalībvalstu pelnošākajiem treneriem tikai divi ir leģionāri – Kapello un Hicfelds.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.