Freimanis: Vienalga, vai strādā attālināti vai pietuvināti , tāpat labums no Saeimas darbības ir kritiski vērtējams 26
“Man ir pilnīgi vienalga – viņi strādā attālināti vai pietuvināti, jo tāpat tas labums no Saeimas darbības ir ļoti kritiski vērtējams,” TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” par Saeimas darba atsākšanu klātienē izteicās sociologs Aigars Freimanis.
Tajā pašā laikā viņš norāda, ka par laimi tuvojas vēlēšanas, kas nozīmē, ka Saeimas dienas kārtībā parādās nopietni jautājumi, un jebkurš no tiem tiks skatīts gaidāmo vēlēšanu kontekstā.
“Tā būs saspēlē ar vēlētāju, dažādām vēlētāju grupām. Tie kampaņu modeļi mums nav skaidri. Mazliet ir sajūta, ka tās partijas ir nogurušas, gaidot vēlēšanas,” uzskata Freimanis.
Viņš uzsver ka partijām, kurām finansējums nav atņemts, naudas ir pietiekami daudz, tā kā viņi noteikti varēs izpausties.
Līdz ar to likumdošanas darba kvalitāte varētu nebūt tā labākā – ja viņi neķertos klāt pie nopietniem jautājumiem un strādātu tikai ar tiem, kas ir vitāli svarīgi, ar to būtu pietiekami.
Tam, vai viņi strādā klātienē vai attālināti, viņaprāt, nav tik lielas nozīmes, ja nu vienīgi no sabiedrības reakcijas viedokļa.
“Ceturtdienas bija tās publiskās mazgāšanas dienas, kad varēja aiziet pie Saeimas un sarīkot piketu, un dažs no šiem piketiem bijis dalībnieku skaita ziņā ļoti iespaidīgs. Nu, tagad nav vienkārši jēgas to darīt, jo tur tie deputāti nav tik daudz,” sociologs atzīmē.
Ja Saeima atkal sāks strādāt klātienē, politiskā dzīve uzņems apgriezienus.
Jau ziņots, ka Saeima tuvāko nedēļu laikā varētu atgriezties pie sēžu rīkošanas klātienē, par Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces (NA) viedokli aģentūru LETA informēja politiķes pārstāve Dace Balode.
Paredzams, ka drīzumā saslimšanas pieaugums ar Covid-19 sasniegs augstāko līmeni, un, saslimušo skaitam sākot samazinoties, parlaments virzīsies uz darba atsākšanu klātienē, atzīmē Mūrniece.
Saeimas priekšsēdētāja arī norāda, ka darbs klātienē notiks, deputātiem izmantojot sejas maskas vai respiratorus, jo sēžu zālē nav iespējams distancēties un Saeimas sēdes reizēm var ieilgt līdz pat desmit stundām dienā.