Mierinājums 1
“Ak, kāds slikts galds, savainoja tevi, iesitīsim viņam”.
Bērns dzird, ka viņš ir labs, bet visa apkārtējā pasaule – slikta. Tas nozīmē, ka pasaule nav vajadzīga, es esmu vajadzīgs. Pasaule man visu laiku dara pāri.
Nākotnē var veidoties programma – darīt citiem pāri, sāpināt. Cilvēks paaugstinās sevi starp citiem, necienīs citus. Viņš var kļūt par pasaules upuri, visu laiku apsūdzot citus.
Kādas ir alternatīvas? Sakiet: “Tev sāp? Kur? Viss drīz pāries”, “Nekas, tā notiek” vai “Nākamreiz esi uzmanīgāks”.
Patiesībā šo sarakstu varētu turpināt bezgalīgi. Kaut kāda ietekme uz bērna nākotni lielākā vai mazākā mērā ir visiem mūsu vārdiem.
Galvenais ir saprast, ka vārdi var iedvesmot kā arī graut visu brīnišķīgo, kas ir jūsu bērnā. Ļoti svarīgi ir vienkārši attiekties pret bērnu kā patstāvīgu un pilnīgi domājušu personību, ļaujot viņam iepazīt pasauli, mācīties no savām kļūdām.
Biežāk bērnu ar vārdiem atbalstiet un paslavējiet. Pamēģiniet atrast savā atvasītē tās unikālās īpašības un prasmes, kuras viņā ielikusi pati daba un attīstiet tās. Un pats galvenais – mīliet savu bērnu, jo tieši mīlestībā rodas visas tās īpašības, kuras mēs novērtējam cilvēkos. Un, protams, rādiet pozitīvu piemēru!
Avots: vospitaj.com