Foto. pexels./ Eman Genatila

Francijā bažas par jauniešu mentālo veselību. Rosina viedtālruņus un socvietnes nepilngadīgajiem aizliegt pilnībā 0

Francijai ir jāierobežo viedtālruņu un sociālo mediju lietošana bērniem un pusaudžiem, to paziņojusi Francijas prezidenta Emanuela Makrona ekspertu grupa, kurai bija jāizpēta šī problēma, pieaugot globālajām bažām par telefonu un socvietņu negatīvo ietekmi uz bērnu nepieaugušajiem prātiem, par to vēstī aģentūra Reuters.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Ziņojumā arī konstatēts, ka pārmērīgs ekrāna laiks ietekmē bērnu miegu un ir viens no bērnu aptaukošanās iemesliem, savukārt sociālie mediji var palielināt trauksmes un depresijas risku.

Ziņojumā teikts, ka bērniem, kas jaunāki par 11 gadiem, ir jāaizliedz lietot mobilo telefonu vispār, savukārt viedtālruņu ar interneta pieslēgumu lietošana būtu jāaizliedz ikvienam, kas jaunāks par 13 gadiem. Tāpat ieteikts sociālo mediju lietotnes aizliegt ikvienam, kas jaunāks par 15 gadiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt nepilngadīgie, kas vecāki par 15 gadiem, varētu piekļūt tikai tādām platformām, kas tiek uzskatītas par “ētiskām”. Pētnieku grupa uzskata, ka likumdevējiem būs jāizlemj, kuras platformas varētu uzskatīt par tādām.

Vēlēdamies palielināt sev atbalstu sabiedriskās domas aptaujās, Makrons janvārī apņēmās izstrādāt stingrākus tiesību aktus, lai ierobežotu bērnu ekrāna lietošanas laiku un sociālo mediju lietošanu.

Viņa centieni atspoguļo pieaugošo starptautisko satraukumu vecāku, psihologu un politikas veidotāju vidū par to, ka jaunās tehnoloģijas var radīt jaunajiem prātiem vairāk ļauna nekā laba – sociālie mediji var nopietni kaitēt jauniešu garīgajai veselībai, tāpēc tehnoloģiju uzņēmumi aicināti aizsargāt bērnus, kuri atrodas kritiskā smadzeņu attīstības stadijā.

Pašlaik Francijā nav noteikts termiņš jaunu tiesību aktu pieņemšanai, un nav skaidrs, cik lielā mērā tie atbilstu ekspertu ieteikumiem. Pētnieki uzskata, ka jebkurai turpmākai rīcībai vajadzētu koncentrēties uz stingrākiem noteikumiem tehnoloģiju uzņēmumiem.

SAISTĪTIE RAKSTI