Ūdeļu krātiņi zvēraudzētavā “Gauja AB” Inčukalna pagastā.
Ūdeļu krātiņi zvēraudzētavā “Gauja AB” Inčukalna pagastā.
Foto: LETA

Foto: zvēraudzētava “Gauja AB” izrāda savu saimniecību 9

Lai informētu sabiedrību par zvēraudzētavu darbu, biedrība Latvijas Zvēraudzētāju asociācija Inčukalna pagasta kažokzvēru fermā AS “Gauja AB” piektdien rīkoja Atvērto durvju dienu, vēsta LETA.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Lasīt citas ziņas

“Gauja AB” ar kažokzvēru audzēšanu nodarbojas kopš 1945.gada – sākotnēji kā valsts uzņēmums, tad padomju saimniecība, bet 1996.gadā uzņēmums tika privatizēts un izveidota SIA “Gauja AB”. 1997.gadā “Gauja AB” sāka kažokādu izstrādājumu šūšanu, atverot savu kažokādu izstrādājumu salonu Rīgā unšūšanas darbnīcas filiāli. “Gauja AB” ir starptautiski reģistrēta preču zīme.

Zvēraudzētava gadā iegūst aptuveni 100 000 ūdeļu ādu un 3000 lapsu ādu. “Gaujas AB” apgrozījums 2013.gadā bija 4,125 miljoni eiro salīdzinājumā ar 4,760 miljoniem iepriekšējā gadā. Uzņēmuma peļņa pērn bija 112 644 eiro salīdzinājumā ar 999 689 eiro peļņu 2012.gadā.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Gaujas AB” īpašnieki ir Svetlana Druva (52%), Tamāra Klimenko (24%) un Agris Nagliņš (24%).

Kā norāda asociācijā, patlaban gandrīz visas kažokzvēru saimniecības Latvijā ir pilnībā pārgājušas uz Eiropas kažokādu audzēšanas un apstrādes tehnoloģijām, iegādājoties modernas pirmapstrādes un žāvēšanas iekārtas. Dzīvnieku aizsardzības un labturības normu ievērošana ir audzētāju prioritāte, jo tā ietekmē biznesa rezultātus unprodukcijas kvalitāti. Ražošana ir ekoloģiski tīra un dabu nepiesārņojoša.

Patlaban Latvijas Zvēraudzētāju asociācija pārstāv astoņus biedrus, kuri audzē ūdeles un lapsas. Saskaņā ar asociācijas datiem 2012.gadā Latvijas kažokzvēru fermās tika izaudzēts 500 000 ūdeļu un 10 000 lapsu. 90% no visas produkcijas tiek eksportēts, 2012.gadā eksporta apjoms sasniedza 13,5 miljonus eiro jeb 9,48 miljonus latu. Nozarē nodarbināti vairāk nekā 450 darbinieki.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.