FOTO. “Stacijā saplēsts, izbalējis, netīrs karogs!” lasītāja jautā, kur vērsties ar sūdzību 26
Krista Draveniece

"Stacijā saplēsts, izbalējis, netīrs karogs!" lasītāja jautā, kur vērsties ar sūdzību

“Māsa šādu karogu no rīta redzēja pie Zemitānu stacijas. Saplēsts, izbalējis, netīrs karogs nedrīkst tikt izkārts. Zvanīja policijai, bet nekādas rīcības nebija. Šāds karogs bija izkārts arī 14. jūnijā, kas nozīmē, ka tika noņemts un uzlikts atkal. Kā šādā situācijā rīkoties, kam ziņot un kādā stāvoklī karogu drīkst izkārt?” portālam LA.LV raksta kāda lasītāja.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

CITI ŠOBRĪD LASA

Iepriekš uz šādu jautājumu, kurš atbild un aizrāda par necienīgu karoga lietošanu, Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinatore Aira Šmelde informēja, ka Rīgā, tāpat kā citviet Latvijā, valsts karoga izkāršanu nosaka Latvijas valsts karoga likums. Gadījumos, kad pašvaldības policija saņem izsaukumus vai patrulēšanas laikā pamana acīm redzami bojātu, netīru vai citādi neatbilstīgu valsts karogu, tiek sākta administratīvā pārkāpuma lietvedība. Pēc tam lietas ietvaros katrs gadījums vēl tiek izvērtēts atsevišķi.

Ja tiek konstatēta necieņa pret karogu (par pārkāpumiem, kad neatbilstīgi mērķim un/vai noteiktai kārtībai tiek lietots Latvijas valsts simbols), atbildība par to ir noteikta Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 201.43 un 201.44 pantā. Par klajas necieņas izrādīšanu Latvijas valsts karogam (arī valsts ģerbonim, valsts himnai, Brīvības piemineklim, Vidzemes, Latgales, Kurzemes vai Zemgales ģerbonim) uzliek naudassodu līdz pat 700 eiro.

• Pie publisko personu ēkām, privāto tiesību juridisko personu un personu apvienību ēkām, kā arī dzīvojamajām ēkām Latvijas valsts karogu novieto 1. maijā, 4. maijā, 21. augustā, 11. novembrī un 18. novembrī.

• Latvijas valsts karogu sēru noformējumā pie publisko personu ēkām, privāto tiesību juridisko personu un personu apvienību, kā arī dzīvojamajām ēkām novieto 25. martā, 14. jūnijā, 17. jūnijā, 4. jūlijā un decembra pirmajā svētdienā.

• Latvijas valsts karogu var lietot tautas, reliģiskajos un ģimenes svētkos, atceres dienās un citos gadījumos, garantējot tam pienācīgu cieņu.

• Aizliegts valsts karogu lietot pie ēkām, kas ir avārijas stāvoklī, kuru fasāde tiek remontēta, citās nepiemērotās vietās un apstākļos.

Reklāma
Reklāma

Ja konstatējat, ka kādā tirdzniecības vietā pārdod nekvalitatīvus Latvijas valsts karogus, ziņojiet PTAC – tālrunis 65452554; e-pasts: [email protected]. Taču karoga lietošanas uzraudzība pagaidām ir katras pašvaldības pārziņā. Ja redzat kādu pārkāpumu, ziņojiet konkrētajai pašvaldībai.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.