2022. gads, 2023. gads un 2024. gads īsumā 0
2022. gads: Iebrukuma sākums un Ukrainas pretestība
2022. gada 24. februārī Krievija uzsāka plaša mēroga militāru iebrukumu Ukrainā, cenšoties ātri ieņemt Kijivu un citas lielākās pilsētas. Tomēr Ukrainas spēki veiksmīgi aizstāvēja galvaspilsētu, piespiežot Krievijas karaspēku atkāpties no Kijivas apgabala. Pavasarī un vasarā notika intensīvas kaujas Donbasa reģionā, kur Krievija koncentrēja savus spēkus. Rudenī Ukrainas armija veica veiksmīgus pretuzbrukumus, atgūstot kontroli pār Harkivas apgabalu un daļu Hersonas apgabala.
Ekonomiskie zaudējumi – Krievijas iebrukums izraisīja ievērojamus zaudējumus Ukrainai. Gadā valsts iekšzemes kopprodukts (IKP) samazinājās par gandrīz 30%. Infrastruktūras bojājumi, rūpniecības objektu iznīcināšana un lauksaimniecības zemju zaudējumi būtiski ietekmēja ekonomiku. Turklāt nabadzības līmenis pieauga par vismaz 1,8 miljoniem cilvēku, sasniedzot 9 miljonus.
2023. gads: Ilgstošs konflikts un starptautiskā palīdzība
Šā gada vasarā Ukraina uzsāka plašu pretuzbrukumu, taču saskārās ar spēcīgu Krievijas aizsardzību, tostarp plašiem mīnu laukiem un nocietinājumiem. Pretuzbrukuma ierobežotie panākumi tika skaidroti ar nepietiekamu Rietumu ieroču piegādi un Krievijas izveidoto aizsardzības līniju stiprumu. Rudenī konflikts pārvērtās par pozīciju karu ar ilgstošām un nogurdinošām kaujām. Rietumu sabiedrotie turpināja sniegt militāru un humāno palīdzību, taču izskanēja aicinājumi gatavoties ilgstošam atbalstam Ukrainai.
Neskatoties uz kara radītajiem izaicinājumiem, 2023. gadā Ukrainas ekonomika uzrādīja negaidīti pozitīvas tendences. Pēc straujā krituma 2022. gadā, ekonomiskā izaugsme 2023. gadā pārsniedza kāpuma prognozes, lai gan pilnīga atveseļošanās joprojām ir tālu. Infrastruktūras bojājumi un enerģētikas sektora traucējumi, kā arī nemitīgie uzbrukumi turpināja kavēt ekonomikas atjaunošanos.
2024. gads: Eskalācija un starptautiskās reakcijas
2024. gada maijā Krievija uzsāka ofensīvu Harkivas apgabalā, cenšoties pārraut Ukrainas aizsardzības līnijas. Ukrainas spēki koncentrējās uz pozīciju noturēšanu un aizsardzību. Augustā parādījās ziņas par Ukrainas spēku iebrukumu Krievijas Kurskas apgabalā, kur ukraiņu karavīri noturēja pozīcijas, sadalot krievu frontes spēku samērus. Šī bija pirmā reize kopš Otrā pasaules kara, kad kāds ārvalstu karaspēks ilgstoši ieņēmis Krievijas teritorijas daļu.
Oktobrī Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis iepazīstināja ar Ukrainas uzvaras plānu, bet Rietumu sabiedrotie to uztvēra piesardzīgi, izvērtējot tā īstenošanas iespējas un potenciālās sekas. Novembrī Krievijas armija turpināja virzību Doneckas apgabalā, pārņemot kontroli pār vairākām ukraiņu apdzīvotām vietām, kas liecināja par konflikta turpināšanos un situācijas sarežģītību.
2024. gadā Ukrainas ekonomika turpināja saskarties ar izaicinājumiem. Nemitīgi no jauna bojātā infrastruktūra palēnināja ekonomisko izaugsmi, kas tika prognozēta 3,2% apmērā. Nabadzības līmenis saglabājās augsts, un valsts turpināja paļauties uz starptautisko palīdzību, lai atbalstītu ekonomikas stabilizāciju un atjaunošanu.