Karš Ukrainā 3 gadi

FOTO. Sākas ceturtais smagā kara gads Ukrainai – globāla neziņa, kāda būs pasaules tālākā virzība 0

Pasauli torīt, 2022. gada 24. februāra rītā, pāršalca ziņas, kurām ikviens saprātīgs cilvēks Eiropā atsacījās ticēt. Tomēr soctīkli strauji pildījās ar prātam neaptverami nežēlīgiem vizuāliem apstiprinājumiem tam, ka Krievija ir uzbrukusi Ukrainai, cenšas doties šīs valsts galvaspilsētas Kijivas virzienā, ņemot gūstā, nogalinot, spīdzinot, izvarojot visu dzīvo, kas tai ceļā, gan vecus, gan jaunus. Tā sākās ​Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Fantāzijai nav robežu: 8 neparastākie vārdi, kurus slavenības devušas saviem bērniem
Kokteilis
Personības TESTS. Būsi pārsteigts, uzzinot, cik daudz pirksti atklāj par tavu personību
Trampa optimismam nav pamata: izlūkdienesti atklāj Putina patieso plānu. Kādas nelietības iecerējis Krievijas diktators?
Lasīt citas ziņas

Šie trīs gadi, kuros ukraiņi neatlaidīgi ar savām rokām un lēni pienākošiem sabiedroto ieročiem mēģina nosargāt sevi, savu neatkarību un visu pārējo Eiropu no Krievijas atkatīgajām ķetnām. Šie trīs gadi ir mainījuši pasauli – tam ir plašas sekas gan militārajā, gan ekonomiskajā un arī sociālajā jomā.

Kopumā trīs gadu ilgais karš ir radījis milzīgas ciešanas un zaudējumus, bet tā iznākums joprojām ir neskaidrs – jo vairāk šobrīd, kad nesaprotamus manevruis veic līdz šim viena no lielākajām Ukrainas atbasltītājām ASV ar tās jauno prezidentu Donaldu Trampu priekšgalā. Tramps kā valsts vadītājs pēdējās dienās ļoti necienīgi izteicies par savu Ukraiņu kolēģi, nosaucot viņu par diktatoru un neleģitīmu prezidentu, tā arī pasauli atstājot neziņā, kāds būs un vai vispār Ukrainai šajā karā vairs būs ASV atbalsts.

Upuri un ekonomiskā ietekme

CITI ŠOBRĪD LASA

Līdz 2024. gada 31. augustam ANO Augstā cilvēktiesību komisāra birojs ziņoja, ka Ukrainā nogalināti 589 civiliedzīvotāji no 1. jūnija līdz 31. augustam, kas ir gandrīz divas reizes vairāk nekā iepriekšējos trīs mēnešos. Kopējais civiliedzīvotāju upuru skaits kopš kara sākuma pārsniedz vairākus tūkstošus, taču precīzi dati ir grūti nosakāmi sakarā ar aktīvajām karadarbībām un informācijas trūkumu no okupētajām teritorijām.​

Ekonomiski karš ir radījis milzīgus zaudējumus Ukrainai. Daudzas rūpniecības nozares ir iznīcinātas vai smagi cietušas, infrastruktūra ir nopostīta, un miljoniem cilvēku ir bijuši spiesti pamest savas mājas. Starptautiskā sabiedrība ir sniegusi ievērojamu finansiālu un humāno palīdzību, taču valsts atjaunošanai būs nepieciešami gadi un resursi, kas mērāmi miljardos.​

Kara ietekme ir jūtama arī ārpus Ukrainas robežām. Eiropas Savienība ir pieņēmusi vairākas sankciju paketes pret Krieviju, kas tikai nosacīti ir ietekmējušas Krievijas ekonomiku, jo tā ir veikli pārstrukturizēta kara vajadzībām, turklāt tā diezgan veikli veido attiecības ar dažādiem palīgiem – Irānu, Ziemeļkoreju un Ķīnu, kuru nostāja pret Ukrainas karu nav viennozīmīga.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.