FOTO: Rīgas ostā piestājis britu karakuģis 0
Rīgas ostā piestājis britu karakuģis “HMS Westminster” .
Jau vēstīts, ka godinot Latvijas simtgadi, rīdzinieki un pilsētas viesi 17. un 18.novembrī Rīgas Pasažieru ostas termināļa piestātnē varēs aplūkot Latvijas un citu NATO dalībvalstu jūras spēku kuģus.
17.novembrī kuģi būs apskatāmi no plkst.13 līdz plkst.17, bet 18.novembrī no plkst.12 līdz plkst.20.
Apskatei būs pieejami ne tikai NATO 1.pastāvīgās jūras pretmīnu grupas kuģi, bet arī Lielbritānijas kuģis HMS “Westminster”, Latvijas Jūras spēku štāba un apgādes kuģis A – 53 “Virsaitis”, mīnu kuģi M-08 “Rūsiņš” un “M-06 “Tālivaldis”, patruļkuģis P-08 “Jelgava”, kā arī Igaunijas, Lietuvas, Dānijas, Vācijas, Norvēģijas, Polijas un Zviedrijas Jūras spēku kuģi.
NATO 1.pastāvīgās jūras pretmīnu grupas sastāvā šobrīd ir sešu valstu kuģi – Latvijas Jūras spēku mīnu kuģis M-08 “Rūsiņš”, Beļģijas štāba un apgādes kuģis “Godetia”, Lietuvas mīnu kuģis “Kursis”, Nīderlandes mīnu meklētājs “Makkum”, Vācijas mīnu kuģis “Homburg” un pirmo reizi kuģu grupas pastāvēšanas vēsturē arī mīnu meklētājs no Kanādas – “Summerside”. No šī gada jūlija mīnu kuģis M-08 “Rūsiņš” atrodas dežūrā NATO 1.pastāvīgajā jūras pretmīnu grupā, kas ir daļa no Alianses Reaģēšanas spēku jūras komponentes. Dežūras aktīvā fāze Baltijas jūrā un Ziemeļjūrā ilgs līdz decembra beigām.
NATO 1.pastāvīgā jūras pretmīnu grupa ir viena no četrām NATO pastāvīgajām Jūras spēku grupām. NATO pastāvīgās Jūras spēku grupas veido NATO Reaģēšanas spēku jūras komponenti, kas darbojas kā tūlītējas reaģēšanas spēki. NATO 1.pastāvīgā jūras pretmīnu grupa ir viena no divām alianses jūras komponenta daudznacionālām vienībām, kas izveidota mīnu iznīcināšanas operāciju veikšanai, un NATO Reaģēšanas spēku sastāvā spēj veikt pretmīnu darbību jūrā noteiktā gatavības laikā.
Ikdienā grupas kuģi piedalās apmācībā, veic manevrēšanas vingrinājumus, kuģošanas treniņu, kā arī piedalās militārajās mācībās, kurās iznīcina mīnas. NATO 1.pastāvīgās jūras pretmīnu grupas pakārtotie uzdevumi ir jūras situācijas apzināšana un patrulēšana, kuras laikā NATO klātbūtne tiek demonstrēta gan jūrā, gan krastā, kā arī ostu vizīšu laikā.