Okupācijas muzejā aizvadīta "Dizaina Pastaiga 2022"

FOTO. Rekordlielu apmeklētāju skaitu pulcē jaunā ekspozīcija “Ceļš uz gaismu” Okupācijas muzejā 12

Aizvadītās nedēļas izskaņā Latvijas Okupācijas muzejā norisinājās viens no vērienīgākajiem dizaina nozares notikumiem – Dizaina Pastaiga. Pasākums pulcēja vairāk nekā 350 apmeklētāju, kuri izmantoja iespēju apskatīt jauno ekspozīciju “Ceļš uz gaismu” un ielūkoties tās tapšanas aizkulisēs kopā ar ekspozīcijas autoriem dizaina biroju H2E un dramaturgu Lauri Gundaru.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

Dizaina Pastaiga ik gadu cilvēkiem piedāvā iespēju ielūkoties dizaina radītāju un lietotāju ikdienā, tādējādi sniedzot jaunu skatu uz dizainu, tā neskaitāmajām iespējām un klātbūtni it visur. Pērn Dizaina Pastaiga apskatīja dizaina iespējas Covid-19 pandēmijas izraisīto seku mazināšanai, bet šogad visa uzmanība tika pievērsta vēstures un dizaina attiecībām. Latvijas Okupācijas muzejā notikušās pastaigas piesaistīja vēl nepieredzētu apmeklētāju interesi – visas astoņas pastaigas tika pilnībā rezervētas.

“Tas ir liels retums dizaineriem tik atklāti un publiski dalīties savā pieredzē par darbu tapšanas procesu. Domāju, ka tas ir viens no iemesliem, kas veicināja apmeklētāju interesi. Daudzi pastaigās devās vairākas reizes, daudzi muzejā pavadīja četras līdz pat piecas stundas klausoties, pētot, tverot informāciju un pārdzīvojot emocijas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Svarīgi uzsvērt, ka komandā mēs nebijām saskaņojuši pastaigu saturu. Tāpat kā tas ir darba procesā – arī pastaigas katra saturiski papildināja viena otru, radot apmeklētājiem priekšstatu par starpdisciplināro sadarbību dizainā,” – stāsta dizaina biroja H2E vadošā dizainere Ingūna Elere.

Dienas noslēgumā domu apmaiņa norisinājās dramaturga Laura Gundara vadītajā diskusijā “Dizains un vēsture”, kuras laikā vairākkārtīgi izskanēja apgalvojums, ka ir nepieciešams efektīvi komunicēt vēstures notikumus labākas nākotnes vārdā. Šajā kontekstā tika izcelts vienotas attīstības stratēģijas trūkums muzejiem.

Ekspozīcijas ir spēcīgs rīks, kā veicināt izpratni par vēstures notikumiem un personībām ne tikai vietējā, bet arī starptautiskā mērogā, tādēļ valsts līmenī muzejiem būtu jāpievērš lielāka, stratēģiskāka loma. Diskusijas dalībnieki bija arī vienisprātis, ka muzeji drīkstētu būt drosmīgāki savā darbībā un komunikācijā – tas potenciāli veicinātu muzeju apmeklētību vietējā mērogā.

Dizaina pastaigu organizē dizaina kopiena SEGD Riga Chapter un dizaina birojs H2E. Projekts īstenots ar Rīga domes, LOM un H2E atbalstu.

Nākamais – šī gada noslēdzošais SEGD Riga Chapter notikums norisināsies jau pavisam drīz, 2. decembrī – lekcija “Dizains un Izpēte” (Design& Research). Tajā tiks runāts par dizaina pētījumiem, kas pievēršas atbildībai, integritātei un cieņai, kā arī sniedz iespēju iegūt sensoro, emocionālo un kognitīvo pieredzi. Pasākums norisināsies digitālā platformā, angļu valodā SEGD biedriem un interesentiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.