Mārtiņš Freimanis dažādos laikos

FOTO. “Pēc mums vēl ilgi zeme skums…” Mārtiņa Freimaņa dzimšanas dienā tiek atklātas līdz šim nedzirdētas viņa talanta šķautnes 4

Šodien 7. februārī, tautā iemīļotais mūziķis, komponists Mārtiņš Freimanis būtu svinējis 47 gadu jubileju, taču  27. janvārī apritēja jau 13 gadi kopš viņa došanās aizsaulē.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
“Viņš ļoti labi apzinās, ka daudzi no viņa grib atbrīvoties.” Eksperts nosauc brīdi, no kura Putina dienas būs skaitītas
Lasīt citas ziņas

Mārtiņš Freimanis (dzimis 1977. gada 7. februārī Liepājā, miris 2011. gada 27. janvārī Rīgā) bija latviešu mūziķis, grupas “Tumsa” vokālists, arī komponists, aktieris, dzejnieks un televīzijas raidījumu vadītājs. Sadarbojies ar vairākiem Latvijā pazīstamiem māksliniekiem, tostarp Lauri Reiniku, grupu “Putnu balle”, PeR, Kristīnu Zaharovu. Viņa dziesmas vairākkārt ir kvalificējušās Eirovīzijas nacionālajai atlasei, vēsta Vikipēdija.

Teju katru gadu daudzi savos sociālo tīklu kontos un atmiņās piemin Mārtiņu, klausās viņa mūziku un piemin ar gaišām domām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Mārtiņa Freimaņa fonds savā “Facebook” dalījies ar ierakstu, kurā paziņots par drīzumā gaidāmo koncertstāstu: “Šodien Mārtiņam Freimanim paliktu 47 gadi. Lai arī nu jau 13 gadus no tiem viņš aizlidojis tur, kur laiku vairs neskaita, uz Zemes turpina skanēt viņa dziesmas.

Sestdien 10.februārī pulksten 21, Liepājā, kultūras namā “Wiktorijā” notiks Mārtiņa Freimaņa pirmo dziesmu koncertstāsts “I am fine”, savukārt pēc tā svinības turpināsies ar kopā būšanu, klausoties un līdzi dziedot Mārtiņa dziesmām ierakstos, kā arī draugu izpildījumā.

Koncertstāstu veido 12 līdz šim plašākai auditorijai nezināmas mūziķa dziesmas, kuras viņš radīja 90. – tajos gados, mācoties Aizputes vidusskolā.

“Manuprāt, koncertstāsts “I am fine” jeb Mārtiņš Freimanis pirms “Tumsas”, ir visu pirms svētīgs darbs. Teju arheoloģisks izrakums, kas ir ne tikai vērtīgs kā atradums, kā liecība kāda spilgta talanta aizsākumam, bet kā jauns mākslas darbs, kas, izejot pamatīgu restaurācijas procesu, ieguvis savu patieso vērtību,” tā koncertstāstu vērtē mūzikas producents un mūziķis Guntars Račs.

Pilnībā saglabājot Mārtiņa Freimaņa radīto dziesmu mūziku un tekstus, katrai dziesmai tika meklēts un atrasts savs, unikāls skanējums, lai dziesmas iegūtu ne tikai vēsturiski svarīgu nozīmi, bet arī plašāku, mūsdienīgu skanējumu, lūkojot atklāt dziesmās iekodēto – viena jauna cilvēka vēstījumu pasaulei.
Dziesmas papildinātas ar šī projekta idejas autores un režisores – Mārtiņa Freimaņa draudzenes un skolasbiedrenes Maijas Kalniņas stāstījumu no laika, kad tapušas koncertstāstā izpildītās dziesmas.

Dziesmu aranžējumus un to skanējumus kopēji meklēja, veidoja un izpilda īpaši šim projektam izveidota mūziķu komanda: Normunds Kalniņš, Ieva Tālberga, Roberts Dinters, Zanda Štrausa, Raitis Eleris, Māris Zīlmanis, Kaspars Boroduško un Maija Kalniņa.”

Reklāma
Reklāma

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.