Lielvārdes koka pils

FOTO. Nojauks unikālo 12. gadsimta senlatviešu Lielvārdes koka pili 131

Tiem, kuri pēdējo reizi vēlas apskatīt 12. gadsimta senlatviešu koka pili Uldevene, šovasar noteikti jādodas uz Lielvārdi, jo unikālo būvi plānots nojaukt, to intervijā žurnālam “Ievas stāsti” pastāstīja vēstures entuziasts un mākslinieks Agris Liepiņš, kurš pili savulaik uzcēlis pats savām rokām.

Reklāma
Reklāma
Ietiepīgi, riebīgi, egoististki – 5 visriebīgākās zodiaka zīmes: kuras tās ir? 2
Atzīst, ka Covid-19 pote nodarījusi būtisku kaitējumu veselībai: maksās 10 000 eiro kompensāciju
5 viltības: kā pēc nedēļas izskatīties tā, it kā jūs būtu zaudējusi 10 kilogramus liekā svara
Lasīt citas ziņas

Jautāts par iemesliem, kāpēc nolēmis pili apmeklētājiem slēgt, Agris atbild: “Man ir apnicis. Jārēķinās ar dzīves realitāti, kā mēdz sacīt – nevar spļaut pret vēju. Diemžēl jāatzīst, ka jaunā paaudze ir pārcēlusies virtuālajā pasaulē. Viņus neinteresē pat reālā tagadne, kur nu vēl tik sena pagātne. Mani garlaiko runāt, kad viņi te stāv, degunus iedūruši viedtelefonos, un ir pilnīgi vienalga, ko stāstu. Ar katru gadu iespaids kļūst aizvien lētāks.”

“No vienas puses, ir drusku bēdīgi, 27 gadi tomēr dzīvoti ar pili, no otras puses – nekas jau nav mūžīgs, un tie mums ir bijuši 27 gadi bez brīvdienām!” žurnālam atzīst pils saimnieka sieva Ināra Liepiņa.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lielvārdes senlatviešu koka pils ir 10.-13. gs. celtnes ideālrekonstrukcija, kurai par pamatu ņemti arheoloģisko izrakumu materiāli no dažādām Latvijas vietām. Pils īpašnieks un autors Agris Liepiņš pili uzbūvējis paša spēkiem, sākot ar 1997. gadu.

Pils teritoriju apjož aizsargsiena, aiz kuras ļaudis slēpās uzbrukuma gadījumā, savukārt vidū ir dažas dzīvojamās mājas, virsaiša nams ar apspriežu zāli, svētakmens un aka, kas aplenkuma gadījumā bija visnozīmīgākais objekts.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.