"Lost & Found"

FOTO. No tekstila atkritumiem tapusi oriģinālu tērpu kolekcija: Mākslas akadēmijas studenti to radījuši nepilnās 48h 19

Aizvadītajā nedēļā Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Modes dizaina nodaļas studenti – Loreta Asermane, Nils Alencevičs, Artūrs Skurstenis, Zaiga Brutāne un Vitālijs Kondraščuks – Rīgas Modes nedēļas izskaņā prezentēja nepilnu divu dienu laikā radīto tērpu kolekciju “Lost & Found’’. Kolekcijas 10 tērpu izgatavošanai tika izmantoti tekstila šķirošanas konteineros nodotie apģērbi, mājas tekstils un aksesuāri.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Pieci topošie LMA dizaineri pieņēma uzņēmuma “AJ Power Recycling’’ izaicinājumu dalībai projektā “Upcycling LIVE” un no 24. oktobra pulksten 9.00 līdz 25. oktobra pulksten 17.00, klātesot “Riga Fashion Week” apmeklētājiem radīja unikālas tērpu kolekcijas, no materiāliem, kas atrasti tekstila šķirošanas konteineros.

““Dalība “Upcycling LIVE” projektā mums izraisīja daudz emociju – bija gan pārdzīvojumi par ierobežoto laiku tērpu izveidei, gan sajūsma par pasākuma labu organizāciju, gan ziņkārība un interese par to, kā tad tas viss beigās kopā izskatīsies. Mums ir prieks, ka modes industrija Latvijā kļūst zaļāka un tiek meklēti interesanti risinājumi, kā runāt par tekstila atkritumu mazināšanas nepieciešamību,” Vitālijs Kondraščuks, LMA Modes dizaina katedras maģistrantūras students.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jauno dizaineru veikums tika prezentēts “Riga Fashion Week” noslēdzošās dienas vakarā īpašā pop-up modes skatē, kuru vadīja Digitālā satura veidotāja, TV raidījumu vadītāja Nansija Garkalne.

Viesi ar ovācijām sagaidīja 10 tērpus, kuru radīšanai tika izmantoti gan apģērbi, gan somas, apavi, pat kāzu kleita, aizkari, galdauti un rotaļlietas.

“Ir svarīgi apzināties, ka mūsu ikdienas izvēles attiecībā uz apģērba iegādāšanos un tālāku izmantošanu rada ietekmi uz vidi. Apģērba saražošana un pārvadāšana līdz pat tā nolietošanai un utilizēšanai – viss šis process atstāj lielu ekoloģisko pēdu. Projekta ietvaros pieci jaunie dizaineri ar radītajiem darbiem pierādīja, ka tekstilmateriāliem ir iespējams dot otru dzīvi un no tiem var sanākt patiešām kaut kas ļoti iespaidīgs,’’ uzsver Solveiga Grīsle, “AJ Power Recycling’’ valdes locekle.

Latvijā gadā vidēji tiek ievesti gandrīz 30 tūkstoši tonnu tekstila, kā rezultātā tekstila atkritumu apjoms turpina pieaugt. Nepilna gada laikā “AJ Power Recycling“ izvietotajos, vairāk nekā 200 tekstila šķirošanas konteineros visā Latvijā ir nodots ap 700 tonnām tekstila (apģērbs, apavi, mājas tekstils u.c.), un ik dienas tiek saņemti zvani no reģioniem par iedzīvotāju pieprasījumu pēc papildu konteineriem. Viena no nozarēm, kas nes vislielāko atbildību par tekstila atkritumiem, ir modes industrija, tādēļ “AJ Power Recycling” kā “Riga Fashion Week” ilgtspējas partneris vērš uzmanību tekstila atkritumu problemātikai.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.