FOTO. Nepatīkami skati! Gaišā dienas laikā vilki uzbrūk mājdzīvniekiem – terors vairāku mēnešu garumā kādā saimniecībā Ludzas apkaimē 66
Ludzas novada Pildas pagastā vilks vai vairāki vilki burtiski terorizē Jura Rancāna saimniecību. Ja sākumā plēsēji aiznesa pa vienai aitai nedēļā, nu tās jau ir divas aitas šādā pat laika posmā. Turklāt vilki mājdzīvniekiem uzbrūk arī gaišā dienas laikā, vēsta Medibam.lv.
Rancāna kungs žurnālam Medības atklāj, ka viņš savā lauku īpašumā, kā tas ir iegājies gadu gadiem, audzē aitas.
“Aitas ir labs risinājums, lai noganītu platības, saudzējot biotopus. Visus gadus viss bija labi. Līdz pļaušanas laikam aitas ierobežoja elektriskais gans, pēc tam tās varēja pārvietoties brīvi. Tuvākās mājas ir vairākus kilometru attālu un uz mežu tās negāja. Dzīvnieki bija ļoti draudzīgi. Septembrī ievēroju, ka aitu paliek mazāk. Es, protams, katru dienu dzīvniekus nepārskaitīju. Nedēļā pa vienai pazuda. Protams, gadās, ka pa kādai aitai nomirst kādu iemeslu dēļ un vakarā mājās nepārnāk. Kad trūka jau vairākas aitas, sāku aizdomāties, ka tam ir kāds nopietns iemesls. Taču ne kur nevarēju atrast ne vilnu, ne pašus dzīvniekus. Nekā. Pirms mēneša ievēroju… lielu vilku, kurš pa gabaliņu sekoja aitām. Dzīvnieki steidzās mājup, uz aploku, kur aitas apgaismotā iežogojumā pavada nakti. Vilks atnāca 100 – 150 metru līdz mājai, apgriezās un aizskrēja. Pēdējo mēnesi nedēļā pazuda jau pa divām aitām. Tad arī sāku atrast. Dažas bija saplosītas, dažas nožņaugtas, turot zobos aiz kakla.
Arī 13. novembrī atradu divas nogalinātas aitas. Ap 10 izlaidu no iežogojuma un ap 12 bars bija pieskrējis pie pašas mājas, bet uz lauka gulēja divas aitas bez dzīvības pazīmēm. Mežmalā atradu vēl vienu līdz pusei apēstu… Esmu pārliecināts, ka posta darbu dara vairāki vilki. Nekas cits, kā aitas jātur iekšā. Laukā tās laist var nevar. Ar vietējiem medniekiem vēl neesmu runājis, taču neesmu arī ievērojis, ka šeit notiktu intensīvas medības. Par notikušo ziņošu arī Valsts meža dienestam.
Tā nav normāla situācija, ja mums, aitu audzētājiem regulāri jābaro vilki. Tas nozīmē tikai vienu – plēsēju ir par daudz un tiem savvaļā sāk pietrūkt barības. Kad vilku bija mazāk, tā nenotika,” uzsver Jānis Rancāns.
Uzmanību! Brīdinām par nepatīkamiem skatiem zemāk esošajā galerijā!