FOTO. Nakts ekspedīcija Siguldas tauriņu mājā! 0
Siguldas tropu tauriņu mājā ielūdz uz Nakts ekspedīciju. Tā notiks šo piektdien, 31.maijā, un šo sestdien, 1.jūnijā, sākot no pulkst. 19:00 līdz pulkst. 1:00 naktī Siguldas Svētku laukumā, portālam “La.lv” pavēstīja “Siguldas tauriņi” aktīvists Artis Treimanis.
Jau otro gadu Siguldas tropu tauriņu māja Siguldas Svētku ietvaros organizē Nakts Ekspedīciju Siguldas tauriņu mājā! Nakts ekspedīciju pavadīs Āfrikas mūzikas ritmi – džambī, tāpat būs iespējas pašam izmēģināt spēkus šos maģisko ritmu radīšanā ar bungām. Krāsas un gaismas spēle ļaus ieraudzīt tauriņus jaunā skatījumā un varēsiet sajust īstu tropu džungļu burvību!
Galvenais nakts tauriņš ir Pūčtauriņš no Centrālās Amerikas, konkrētāk Meksikas. Pūčtauriņš ja atver spārnus no priekšpuses veido pūces seju, kas atbiedē dažādus putnus, čūskas un rāpuļus, jo pūce kā zināms ir plēsoņa. Kā arī spārnu augšpusē Pūčtauriņš veido čūskas seju, kas ir papildus aizsardzība dienas laikā, kamēr tas guļ. Pūčtauriņi 31.maijā un 1.jūnijā pacelsies spārnos jau no pulkst. 19:00, bet gaismās aktīvi lidos līdz par pulkst. 1:00 naktī! Bieži nakts tauriņiem dienas laikā traucē atpūsties Zilie morfīdi, kas ir dienas tauriņi, un tad vakarpusē var novērot skatu, ka Pūčtauriņi padzenā Zilos morfīdus, it kā atceroties piedzīvoto.
Zilais morfīds, kas atceļojis no tālās Dienvidamerikas ir apmeklētāju nepārspēts favorīts. Klippertauriņi, kas attīsta 20 līdz 40 km/h lielu ātrumu, bet parasti tauriņu lido ar 3 līdz 7 km/h ātrumu. Atlasa gigantiskais tauriņš spārnu izmērā ir no 20 līdz 34 cm liels. Koku nimfa, kas ir interesanta ar savu lidošanas manieri un, kuru bieži sauc arī par papīra pūķi, ir izšķīlusies no zelta krāsas kūniņas.
Par labvēlīgajiem apstākļiem tauriņiem liecina arī fakts, ka Siguldā tie var pilnvērtīgi aizvadīt visu dzīvesciklu, kuru iespējams apskatīt arī apmeklētājiem. “Redzēsiet gan tauriņu oliņas, tauriņu kāpurus, gan daudz dažādas tauriņu kūniņas. Lai tauriņu būtu pietiekami daudz katru nedēļu tiek pasūtītas aptuveni 100 līdz 200 jaunas tauriņu kūniņas no tauriņu audzētavām dažādās tropu zemēs!” pastāstīja Treimanis.