FOTO. Lietuvieši pacentušies! Izveidota skulptūra, kurā Putins attēlots kā milzīgs dzimumloceklis 161
Nedēļu pirms 24. februāra, kad apritēs trīs gadi kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā, mākslinieks un tēlnieks Martins Gauba Kauņā prezentēja provokatīvu skulptūru ar nosaukumu “Chuilo”, kas simboliski attēlo Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, vēsta “lrt.lt.”
Pēc Gauba teiktā, viņš šīs skulptūras skici izveidoja jau kara pirmajā dienā, bet trešajā dienā ar to dalījies sociālajos tīklos.
“Domāju, ka karš ātri beigsies. Kad redzēju, ka trīs gadu laikā nekas nav mainījies, Ziemassvētkos nolēmu, ka darbu man jāpaspēj pabeigt līdz trešajai kara gadadienai,” stāsta tēlnieks.
Pēc mākslinieka teiktā, jau no paša sākuma viņam bija skaidrs, ka skulptūrai jābūt primitīvas formas ar viegli saskatāmiem simboliem.
“Ķivere simbolizē Putina klātbūtni bunkurā, visapkārt ir krievu noziedznieku tetovējumi. Piemēram, ausis ir ļoti mazas, lai parādītu, ka viņš neko nedzird. acis ir mazas, jo viņš neko neredz, deguns ir garš, jo viņš daudz melo un iejaucas tur, kur nevajadzētu. Kā arī ir pievienotas daudz simbolikas, kas, manuprāt, ir viegli nolasāmas,” skaidroja tēlnieks.
Turklāt, pēc Gauba domām, skulptūra ir vēstījums Krievijā dzīvojošajiem cilvēkiem par to, ko par viņiem domā lietuvieši.
“Svarīgi, lai arī paši lietuvieši nebaidītos. Reizēm jūtams, ka daži baidās un domā – kas mūs sagaida? Dažkārt man jautā, vai ar šo skulptūru neizprovocēšu karu? Bet reakcijai vajadzētu būt pretējai. Ja skulptūra būtu zelta, stāvētu pilsētas centrā un mēs pie tās noliktu ziedus, tad tas provocētu, jo izskatītos, ka mēs viņus gaidām. Es gribu, lai Krievija zina, ka visi šeit domā pretēji – ka viņi šeit nav gaidīti, ka mēs zinām krievu valodu un varam viņus aizsūtīt tur, kur kara kuģis viņus jau ir aizsūtījis,” sacīja Gaubas.
Šī statuja atzīst, ka pēc skulptūras prezentācijas Kauņā saņēmis pozitīvas atsauksmes. Tagad viņš skulptūru vedīs pa Lietuvu, meklējot tai piemērotāko vietu.
“Esam izdomājuši QR kodu – pieejot pie piekabes, to var noskenēt un nobalsot, kur skulptūru novietot. Sākumā domājām par izgāztuvi, bet nolēmām pajautāt cilvēkiem – vai to izmest mēslu bedrē, sašaut ar tanku vai nodot poligonam. Jāizdomā, ko ar to darīt, lai vēstījums būtu nepārprotams,” skaidroja mākslinieks.