FOTO. Latvijā aizvadīts pasākums par godu Novrūza svētkiem 18
2024. gada 14. martā Latvijā par godu Novrūza svētkiem tika aizvadīts kultūras pasākums, ko pirmo reizi kopīgi organizēja Azerbaidžānas, Kazahstānas, Turcijas un Uzbekistānas vēstniecības Latvijā. Pasākums tika organizēts Mākslas muzejā “RĪGAS BIRŽA”, kas ir viens no nozīmīgākajiem arhitektūras pieminekļiem un viens no pazīstamākajiem kultūras centriem Latvijā.
Pasākumā uzstājās Azerbaidžānas Republikas vēstnieks Latvijā Elnurs Sultanovs, kurš sveica pasākuma dalībniekus svētkos. Viņš sacīja, ka Novrūza svētki, kurus kopīgi svinēja tjurku valodu saimei piederošās valstis ar kopīgām saknēm, pildīja kultūras tilta lomu starp tjurku pasauli un Latviju un bija nozīmīgs notikums.
Vēstnieks norādīja, ka Novrūza svētki ir iekļauti UNESCO Cilvēces nemateriālā kultūras mantojuma reprezentatīvajā sarakstā un norādīja, ka šie svētki iemieso azerbaidžāņu tautas seno un bagāto redzējumu un nacionālo identitāti. Elnurs Sultanovs uzsvēra, ka šī gada Novrūzs azerbaidžāņiem ir īpaši svarīgs, jo visā Azerbaidžānas teritorijā tas tiks svinēts pirmo reizi pēc pilnīgas valsts suverenitātes un teritoriālās integritātes atjaunošanas. Savā uzrunā vēstnieks informēja pasākuma dalībniekus par Novrūza svētku būtību, tradīcijām un nacionālajām iezīmēm.
Pēc tam Kazahstānas vēstnieks Latvijā Daurens Karipovs, Turcijas vēstnieks Šule Eztunča un Uzbekistānas pilnvarotais lietvedis Akroms Hodžajevs uzrunāja klātesošos un sveica Novrūza svētkos.
Vēlāk Azerbaidžānas kultūras programmas ietvaros ar tautas deju “Qaval” uzstājās Azerbaidžānas Nacionālais tautas deju ansamblis “Buta”, kas darbojas Latvijā, un Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas džeza nodaļas vadītājs, pazīstamais akordeonists Rustams Bagirovs, kurš viesiem izpildīja azerbaidžāņu kompozīciju “Novruzu”.
Kultūras programma turpinājās ar turku “Ebru” mākslas izstādi, Kazahstānas folkloras ansambļa “Akjarma” uzstāšanos un Uzbekistānas nacionālās aušanas mākslas meistarklasi “Suzani”.
Pasākumā piedalījās Latvijas valsts institūciju vadītāji un pārstāvji, Latvijas Saeimas deputāti, Ārlietu ministrijas amatpersonas, šajā valstī akreditēto diplomātisko pārstāvniecību vadītāji, mākslinieki, akadēmiķi, sabiedrisko aprindu pārstāvji, Latvijā dzīvojošie azerbaidžāņu kopienas pārstāvji, kā arī studenti, kuri studē Latvijā.