Īpašas attiecības ar Indiju 122

Brazīlijas prezidents Luiss Inacio Lula da Silva, Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins, Dienvidāfrikas prezidents Kirils Ramafosa, Indijas premjerministrs Narendra Modi un Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs pozē BRICS ģimenes fotoattēlam 2023. gada BRICS samita laikā Sandtonas konferenču centrā. Johannesburgā, Dienvidāfrikā, 2023. gada 23. augustā.
Foto: REUTERS/SCANPIX

Pēc tam, kad Krievija sāka karu pret Ukrainu, 141 valsts nobalsoja par ANO rezolūciju, kas nosoda iebrukumu. Tomēr saskaņā ar pētniecības un analīzes firmas “Economist Intelligence Unit”  datiem divas trešdaļas pasaules iedzīvotāju dzīvo valstīs, kas ir neitrāli noskaņotas vai atbalsta Krieviju.

Analīzē tika atklāts, ka vairākas valstis, tostarp Brazīlija, Saūda Arābija, Dienvidāfrika un pat Indija, ir darījušas visu iespējamo, lai tām nevajadzētu stāties vienā vai otrā pusē.

Pirmdien Indijas premjerministrs Narēndra Modi piebalsoja Sji, sakot, ka ar nepacietību gaida “pārbaudītās, īpašās un priviliģētās stratēģiskās partnerības” stiprināšanu ar Maskavu.

Kopš 2022. gada februāra, kad sākās Krievijas karš pret Ukrainu, Modi ir gājis pa “diplomātisku virvi”, atsakoties ieņemt stingru nostāju pret iebrukumu.

Indija ir kļuvusi arī par lielāko Krievijas naftas pircēju. Indijas naftas pārstrādes rūpnīcas ir izmantojušas priekšrocības, ko sniedz ievērojami samazinātās cenas pēc tam, kad Eiropa aizliedza Krievijas naftas importu. Iesaistoties, lai aizpildītu tukšumu, ko atstājuši pircēji rietumos, Indija ir palīdzējusi mīkstināt Rietumu sankciju triecienu Maskavai.

Reklāma
Reklāma
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.