Foto: EPA/Scanpix/LETA

FOTO: Ķīnieši visā pasaulē sagaida jauno Cūkas gadu 0

Saskaņā ar lunāro kalendāru ķīnieši visā pasaulē otrdien sagaida jauno Cūkas gadu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

Kontinentālajā Ķīnā jau visu pēdējo nedēļu miljoniem cilvēku, izraisot ikgadējos transporta sastrēgumus, devās ceļā, lai Jaungada svinības aizvadītu ģimenes un draugu lokā.

Kopumā pavasara svētku sezonā, kas ilgst 40 dienas, saskaņā ar Ķīnas mediju aplēsēm ķīnieši šogad veiks trīs miljardus ceļojumu.
CITI ŠOBRĪD LASA

Tomēr svinības aptver visu pasauli, sākot no gadsimtiem senajām ķīniešu kopienām dienvidaustrumu Āzijā un beidzot ar salīdzinoši nesenākajām čainataunām Sidnejā, Londonā, Vankūverā, Losandželosā un citviet.

Vissvarīgākie svētki ķīniešu kalendārā, kuru laikā ģimenes locekļi viens otru apdāvina un pasniedz tuviniekiem sarkanas aploksnes ar naudu, kopumā ieilgs līdz divām nedēļām.

Cūka ķīniešu kultūrā simbolizē bagātību un labklājību, taču vislielākos ienākumus ikgadējās svinības nes cūkgaļas ražotājiem, kā arī apsveikuma kartiņu un svētku rotājumu tirgotājiem.

Jau pirmdien Pekinas ielas bija neierasti tukšas, un daudzi Ķīnas galvaspilsētas veikali un restorāni būs slēgti līdz nākamajai nedēļai.

Arvien lielāks skaits ķīniešu svētkus izmanto, lai kopā ar ģimenēm dotos uz ārzemēm, un tiek prognozēts, ka šī gada pavasara svētku sezonas laikā ārvalstis apmeklēs septiņi miljoni ķīniešu tūristu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.