Krāsainas kā varavīksne - krāšņās acālijas

FOTO. Kā pareizi aprūpēt acālijas, lai tās krāšņi ziedētu? 1

Aiva Kalve, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
“Viņš ļoti labi apzinās, ka daudzi no viņa grib atbrīvoties.” Eksperts nosauc brīdi, no kura Putina dienas būs skaitītas
Lasīt citas ziņas

Acālijas mājas apstākļos ir grūti uzziedināt, jo tām nepieciešama gaisma, tāpēc tūlītējam priekam jāiegādājas jau ziedošas acālijas. Tām patīk vēsas telpas (10–15 °C), tāpēc labākā vieta, kur augam atrasties, ir ziemas dārzs ziemā un ēnaina vieta dārzā vasarā.

Jāraugās, lai acālijas neiekalst, bet arī auga pārliešana skādēs – auga saknītes var sākt pūt. Vislabāk acālijas laistīt ar mīkstu ūdeni (lietus, izkusis sniegs).

CITI ŠOBRĪD LASA

Ziedēšanas laikā acālijas nemēslo, to dara, kad ziedi nobiruši un acālijas krūma dzinumu gali ir nedaudz apgriezti, lai nākotnē veidotos kuplāks vainags. Pēc ziedēšanas arī īstais laiks augu pārstādīt, atceroties, ka substrāts jālieto skāba kūdra (pH 4–5).

Acālijas jāmēslo ar mēslojumu, kas paredzēts skābu augsni mīlošiem augiem. Var gadīties, ka acāliju apakšējās lapas dzeltē un sāk nobirt. Ja tas notiek rudenī, īpaši pēc krūma ienešanas telpās, par to nav jāsatraucas – tas ir dabīgs process. Tomēr, ja acālijas jau pamatīgi sāk birdināt arī zaļas lapiņas, jāraugās, vai augs nav pārliets vai gluži pretēji – iekaltis un vai tam pietiek gaismas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.