Ieskats atjaunotajā Centrāltirgus gastronomijas paviljonā.
Ieskats atjaunotajā Centrāltirgus gastronomijas paviljonā.
Foto: Marta Ozola

FOTO: Jaunajā Centrāltirgus paviljonā pārdevējiem auksti un par maz vietas 0

Šodien, 15.janvārī, oficiāli darbu sācis atjaunotais gastronomijas paviljons Rīgas Centrāltirgū (RCT).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Gastronomijas paviljonu remontēja vairāk nekā divus gadus, kas krietni pārsniedza sākotnēji plānoto “dažu mēnešu” termiņu. Remontdarbu laikā tirgotājiem tika piedāvātas tirdzniecības vietas citos paviljonos, bet kopš šīs nedēļas sākuma viņi ir atgriezušies vecajās telpās.

“Lai gan skaisti, ir ļoti auksts, pārāk augstas vitrīnas un maz vietas,” šādi jaunatvērto paviljonu vērtē paši tirgotāji.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kopumā gastronomijas paviljonam plānotas divas daļas – pusi, kura ir tuvāk pilsētas kanālam, pašlaik vēl remontē. Plānots, ka tur atradīsies tā sauktais “food-court” jeb restorānu pagalms, ko RCT sola atvērt jau drīzumā. “Eiropas tirgos šāds formāts ir izplatīts – apmeklētāji var ne tikai nopirkt svaigus produktus, bet arī nogaršot dažādu valstu ēdienus,” skaidro RCT.

Apmeklētājiem šobrīd atvērta otrā daļa, kas vairāk līdzinās citiem paviljoniem – pa perimetru bodes, bet centrā – tirdzniecības saliņas. Tajā var iegādāties “Skrīveru saldumu”, “Dimdiņu”, “Austrumu garšas”, “Lāču”, “Ēlandes”, “Latgolys Golds”, “Straupes piens”, “Latgales piens” un citu uzņēmumu ražoto produkciju, kā arī sastapt mājražotājus un bakalejas produktu tirgotājus.

“Jaunajam paviljonam nav ne vainas, te ir ļoti skaisti, taču varēja būt siltāk,” stāsta rīdziniece Anita, kas darbojas “Skrīveru saldumu” veikaliņā. Kundze iepriekš nekad tirgū nav strādājusi un smejoties teic, ka kādreiz bija sev apsolījusi, ka to nekad arī nedarīs. “Iepazīstoties ar priekšniekiem, bija “klikšķis”. Sapratu, ka vēlos pamēģināt un tā arī nonācu šeit.”

Pikanti un apetīti rosinošs aromāts nāk no veikala “Austrumu garša” puses. Tā īpašnieks lepojas, ka viņā pārstāvētā produkcija – ievārījumi, garšvielas un saldumi – nāk no gardēžu valstīm ar ļoti labu un kvalitatīvu virtuvi, poti, Azerbaidžānas, Uzbekistānas un Kazahstānas. “Austrumu garša” veikals atrodas arī gaļas paviljonā un kādreiz bija arī ikoniskajā zivju paviljonā, taču ņemot vērā to, ka šovasar tajā tiek plānots remonts, īpašnieks nolēma īrēt vietu šeit. “Esmu apmierināts ar paviljona vadību, taču vēl nav zināms, cik liela būs nomas maksa. Rēķinos, ka tie varētu būt kādi 300 eiro mēnesī.”

Centrāltirgus ir apņēmies veikt vairāku paviljonu atjaunošanas darbus, piemēram, kopš svētdienas uz rekonstrukcijas laiku tika slēgts Piena paviljons.

Reklāma
Reklāma

Baidās par augsto nomas maksu

“Vietu nomas maksa būs vidēji par 7% augstāka. Tas ir saistīts ar remontā ieguldītiem līdzekļiem, kā arī ar prestižu tirgoties vismodernākajā paviljonā,” pirms kāda laika “LA” atzina RCT Mārketinga un komunikācijas daļas vadītājs Aleksandrs Šuņins.

“Cik, cik? Septiņi? Neticu! Būs 17% augstāka vismaz,” saka tirgotāja Mārīte, kas ir gaužām šokēta par tirgū notiekošo.

“Šeit ir ļoti, ļoti auksti un uz pusi mazāk vietas nekā iepriekš. Neizprotu, par ko mēs maksājam. Arī tirgus koncepts šķiet ļoti dīvains, skat, kur soliņi, uz kuriem kopš agra rītā sēž bezpajumtnieki.” Lai gan soliņus izmanto arī vecākā gājuma ļaudis, kas atpūtina kājas, jāpiekrīt tirgotājai. Satiekam bezpajumtnieku kompāniju, kuri uz gastronomijas paviljonu atnākuši “patusēt” un pasildīties.

Arī seniore Marta, kas tirgū strādā jau 15 gadus un tirgo medu, pauž neapmierinātību ar jauno paviljonu. “Ir ļoti grūti, jo esam saspiesti un vitrīnas ir pārāk augstas. Pircējiem nespēju pasniegt ne medus burciņas, ne iedot to nogaršot.”

Savukārt pircēji gan pauž prieku par atjaunoto paviljonu. “Apmeklētājiem te ir daudz vietas, viss jauns un skaists. Pagaidām arī tīrs, ceru, ka arī turpmāk kārtība tiks uzturēta. Taču cenas gan varēja būt zemākas vai arī algas augstākas, bet kopumā priecājos, ka Latvijas tirgus tradīcijas tiek saglabātas,” atzinīgus vārdus teic Vera.

Gastronomijas paviljons bija slēgts kopš 2016.gada rudens. Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā pieejamā informācija liecina, ka tā tirdzniecības zāles atjaunošanu, tirdzniecības mēbeļu un aukstuma apgādes vitrīnu iegādi, kā arī montāžu un apkopi par 1,68 miljoniem eiro veica pilnsabiedrība “IMG&Buildimpeks”.

Foto: Marta Ozola

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.