Kurš gan nav izmantojis pakomātu, lai operatīvi nosūtītu kādam paciņu. Atliek labi iepakot, samaksāt pāris eiro un lieta darīta. Izrādās, ka cilvēki, nosūtot viens otram lietas pakomātā, mēdz būt patiešām radoši.
To apliecina “Omniva” fotokolekcija, kurā apkopoti neparastākie sūtījumi, kādus viņi ir piefiksējuši. Galerija aplūkojama raksta augšā.
Uzņēmumā norāda: “Jānorāda, ka mēs nekādos apstākļos neatveram klientu sūtījumus, līdz ar to varam pastāstīt tikai par tiem priekšmetiem, kas sūtīti bez vai arī ļoti improvizētā iepakojumā. Proti, varam pastāstīt par priekšmetiem, kurus redzam. Piemēram, esam redzējuši virkni savdabīgu sūtījumu, kuriem bez jebkāda iepakojuma vienkārši ir uzlīmēta adrešu karte – ir bijuši gan pārtikas produkti, gan arī praktiskas saimnieciskas lietas: koka pagale, alkohola pudeles, arbūzs, riepas, bankas norēķinu karte, TV antena, atslēgas, lietussargi, romantiskas noskaņas sūtījumi un daudz kas cits.
Jānorāda, ka nereti arī iepakojuma (piemēram, kastes) vietā tiek izmantotas atjautīgas un radošas alternatīvas:
1. Sūtījumi, kas tiek ietīti apģērba gabalos (piemēram, džinsās).
2. Motorzāģis plastmasas maisiņā.
3. Televīzijas pults olu kastē.
4. Planšete caurspīdīgā aiztaisāmā maisiņā.
5. Alkohola pudele ziemas zābakā.
6. Sniegs plastmasas maisiņā.
7. Kukaiņi vienreizlietojamā plastmasas trauciņā.
8. Dzīvas bites burbuļaploksnē.
Vēl kā ievērības cienīgu gadījumu varam minēt sūtījumu, kuram bija pievienota ar roku rakstīta adrešu karte. Kas ne mazāk svarīgi, uzzīmēts bija arī svītrrkods.”
“Omniva” arī atgādina, ka ir visai garš to priekšmetu saraksts, kurus nedrīkst sūtīt pakomātā. Ar to iespējams iepazīties uzņēmuma mājaslapā. Lielākās aizliegto sūtāmo grupas ir ieroči un munīcija, bīstamas vielas, akcīzes preces, kultūras vērtības, dzīvi organismi uc.
Tāpat arī tiek atgādināts, ka sūtījuma iepakošanas materiāls jāizvēlas atkarībā no priekšmeta izmēra un formas – var izmantot gofrēto kartonu, polietilēnu, kārbas un kartona kastes. Proti, iepakojums jāizvēlas atkarībā no priekšmeta izmēra un formas. Iepakošanu var veikt arī radoši, kā iepakošanas materiālu izmantojot tapetes, polietilēna maisus un apavu kārbas – svarīgi, lai iepakojums būtu izturīgs, neizjuktu, kā arī, lai uz tā varētu uzrakstīt saņēmēja un sūtītāja datus.