Zentas Mauriņas Grobiņas novada vidusskolā Grobiņā  notika tradicionālais Mārtiņdienas tirgus, kurā skolēni ar lielu aizrautību tirgojās ar rudens ražas veltēm un pašgatavotiem gardumiem.
Zentas Mauriņas Grobiņas novada vidusskolā Grobiņā notika tradicionālais Mārtiņdienas tirgus, kurā skolēni ar lielu aizrautību tirgojās ar rudens ražas veltēm un pašgatavotiem gardumiem.
Foto: Rudīte Bērziņa

FOTO: Grobiņā skolēni svin Mārtiņdienu ar tradicionālo gadatirgu 0

Šo piektdien, 8.novembrī, par godu Mārtiņdienai, Zentas Mauriņas Grobiņas novada vidusskolā Grobiņā notika tradicionālais Mārtiņdienas tirgus, kurā skolēni ar lielu aizrautību tirgojās ar rudens ražas veltēm un pašgatavotiem gardumiem. Jau nedēļu iepriekš skolā virmoja tirgus noskaņa un sarunas par to starp skolēniem. Ikviens šo jauko tirgošanos gaidīja ar nepacietību.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Lasīt citas ziņas

Tradicionāli tirdziņā piedalās 1.- 4.klases. Tā kā ir četras paralēlklases, tad attiecīgi kopumā 16 klases. Savukārt, 5.-12.klases ir pircēju godā. Tirdziņš ir izdomas bagāts, kā arī ļoti plašs preču piedāvājums. Skaistas cenu zīmes, interesanti tirgus galdu noformējumi. Arī paši tirgotāji tērpušies Mārtiņdienas noskaņas tērpos.

Zentas Mauriņas Grobiņas novada vidusskolas tradicionālais Mārtiņdienas tirgus
CITI ŠOBRĪD LASA

No rīta tirgotāji ar lielu rūpību klasēs izvietoja savas preces un tad devās uz aktu zāli, kur par godu Mārtiņdienai priekšnesumus sniedza folkloras kopa „Bārtenieki”. Skolēni ar lielu aizrautību piedalījās arī rotaļās. Jauks pārsteigums – suminājums Mārtiņdienā Mārtiņam Kalniņam no 2c.klases un Mārtiņam Vuciņam no 4 a.klases. Latvijā kopumā esot 12889 Mārtiņi.

Ap pulksten 10.00 visi devās uz savām tirgus vietām un aizraujošā andele varēja sākties.

Ļoti bagātīgs un izdomas bagāts tirgus. Bija gan cenu atlaides, gan izpārdošanas akcijas, kases aparāti un lieli naudas maki, skaistas cenu zīmes, iepakojumi.

Daudzās klasēs bija arī muzikālais fons un pie durvīm speciālas aicinājuma afišas.

Mārketinga speciālistiem te būtu laba pieredzes apmaiņa. Dažs tirgotājs, gaidīdams pircējus, našķojās ar saviem tirgojamiem gardumiem pats. Ikvienam kārojās apceļot arī pārējos tirgotājus, lai nopirktu kādu iekārotu preci. Lai tirgošanās būtu interesantāka un būtu lielāki ieņēmumi, uz tirdziņu kā pircēji bija uzaicināti arī vecāki.

Skolēni atzina, ka vienmēr ar prieku gaida šo jauko pasākumu un ar prieku tajā piedalās.

Mārtiņi jeb Mārtiņdiena ir seni tautas svētki. 10.novembrī pēc saules kalendāra iezīmē viduspunktu starp Miķeļiem – rudens saulgriežiem un Ziemassvētkiem – ziemas saulgriežiem. Līdz Mārtiņiem jāpar zeme, jo pēc Mārtiņdienas tā dodas atpūtā. Ja to traucē miera periodā, tad nākamajā gadā nav gaidāma laba raža.

Tautas novērojumi vēsta – ja Mārtiņdiena ir jauka un skaidra, tad ziemā būs liels sals.

Savukārt, ja Mārtiņdiena ir miglaina, tad ziema būs silta. Ja Mārtiņdienā sarma kokos, būs daudz dārza augļu. Šajā dienā beidzas klusais veļu laiks.Tāpēc svētki ir pilni jautru, skaļu izdarību – budēļi jeb ķekatas, kas turpinās līdz meteņiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.