FOTO. Episks saulriets un par latvisko priecīgi cilvēki – saulgriežos Vecpiebalgā aizvadīts Zāļu takas gājiens 21
Linda Tunte

Zāļu taka Vecpiebalgā

21. jūnijā ļaudis tika aicināti vasaras saulgriežus svinēt Vecpiebalgā, izstaigājot Zāļu taku no “Kaikašiem” līdz “Mazalaukstiem” un dodoties pretī saulgriežu maģijai.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Pasākums bija plānots kā 5 km garš gājiens pa ceļiem un pļavām, kura laikā tiek uzņemts dabas spēks, dziedātas dziesmas, meklētas trejdeviņas zālītes, pīti vainagi, baudīts svētku mielasts un ugunskura gaismā pavadīta vakara saulīte. Klātesošie bija aicināti tērpties vieglā, baltā, tautiskā apģērbā.

Cēsu Tūrisma un Attīstības aģentūras tūrisma eksperte Laura Prūse, atskatoties uz pasākumu, priecājas par kopā piedzīvotajām emocijām: “Pasākums bija izdevies un kupli apmeklēts, par ko ļoti priecājamies. Arī laiks bija patīkams, tāpēc visi, šķiet, te jutās lieliski.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Pulcēšanās un gājiens sācies Antona Austriņa muzejā “Kaikaši”, kur muzeja saimniece Lauma pastāstījusi, kā agrāk svētkus svinēja Antons Austriņš. Pēc tam visi devušies ceļā.

Nākamā pietura bijusi pie Vecpiebalgas vidusskolas ozola, kur nācējus sagaidījusi skolas direktore Ilona Strelkova un pastāstījusi šī koka stāstu. Nedaudz rotaļu un kopīga prieka, bet tālāk ceļš vedis uz Smeiļu pļavām, kur visi lasījuši ziedus, lai vēlāk no tiem vītu vainagus.

Pa ceļam piestājuši arī Glāzeru dzimtas mājām, bet tālāk devušies uz “Mazalaukstiem”, kur, kā stāsta Laura Prūse, visus sagaidījusi episka saule: “Zelta stundā iegājām sētā – tas bija maģiski un skaisti. Saimnieki mīļi sagaidīja, pacēlām saimes karogu, dziedājām viņu himnu “Upe nesa ozoliņu”.”

Kad karogs bija pacelts, mediatīvas mūzikas pavadījumā klātesošie sākuši vainagu pīšanu. Vainagi pīti bez palīglīdzekļiem – bizes veidā.

Neiztrūkstoši, protams, bija arī saimnieces pagatavotie svētku gardumi.

Uz saules pavadīšanas laiku visi devušies pie ugunskura, kur gājuši rotaļās.

“Man šķiet, ka pat bildēs var redzēt, cik spilgtas bija cilvēku emocijas. Visi bija noilgojušies pēc kā tāda – senās rotaļas raisīja tik pozitīvas emocijas, kādas sen nebiju redzējusi,” stāsta Laura.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.