Muzikālās poēmas “Kā ābeļdārzs ir brīvība” mēģinājums.
Muzikālās poēmas “Kā ābeļdārzs ir brīvība” mēģinājums.
Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde “Kultūra”

FOTO. Brīvības stāsti jaunā Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes poēmā 0

23. novembrī Jelgavas kultūras namā pirmizrādi piedzīvos Māras Zālītes un Jāņa Lūsēna muzikālā poēma “Kā ābeļdārzs ir brīvība”. Uzvedumā, kas tapis režisora un scenogrāfa Reiņa Suhanova vadībā, tautas sapņus izstāstīs un izdziedās Dailes teātra aktieri – Artūrs Skrastiņš, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, operdziedātāja Kristīne Zadovska – un solisti Zigfrīds Muktupāvels, Daumants Kalniņš un Andris Ērglis.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Lasīt citas ziņas

Muzikālā poēma tapusi divus gadus ilgas komponista Jāņa Lūsēna un dzejnieces Māras Zālītes radošas sadarbības iznākumā. Tā stāstīs par Latvijas vēsturi, sniedzot iespēju vēlreiz izdzīvot latviešu tautas kopīgo ticību brīvai Latvijai. Pirmatskaņojumam izraudzīta Jelgava, jo tieši šeit pirms simts gadiem tika uzveikts Bermonta karaspēks un nosargāts tautas sapnis par brīvu Latviju.

23. novembra pirmizrādē uzveduma skanējumu papildinās arī jelgavnieki – meiteņu koris “Spīgo” un jauktais koris “Balti”. Koncertā dziedās arī Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra “Mazā ģilde” vīru koris “Frachori”. Diriģents – Valdis Butāns.

CITI ŠOBRĪD LASA

Brīvības stāstus muzikālās skaņās iedzīvinās Latvijas labākie mūziķi – jaundarbu komponists Jānis Lūsēns, kā arī Harijs Gūtmanis, Evija Mundeciema, Marita Karpa, Latvīte Cirse, Jānis Ozoliņš un Jānis Lūsēns juniors.

“Tās dvēseles stīgas, kas vibrē Māras dzejā un pasaules notikumu redzējumā, iekustina arī manu radošo garu, katrreiz iedzīvinot arvien jaunas skaņas, motīvus un krāsas.

Īpaši tuva, šķiet, mums abiem ir latviskā piederības sajūta, gan vēsturi vētījot, gan sapņus par Latviju izrakstot.

Tā tas ir bijis izrādēs “Sfinksa”, “Indriķa hronika”, “Kaupēn, mans mīļais”, “Meierovics” un “Mistērija par sapni un mīlestību”. Mūsu kopdarbi ir izspēlēti simtiem reižu, un skaņdarbi dzīvo un tiek dziedāti vēl šodien.

Ticu, ka mūsu jaunais darbs “Kā ābeļdārzs ir brīvība” ir skaists, emocionāli dziļš un pacilājošs turpinājums līdz šim jau kopā radītajam,” atgriežoties pie radošās sadarbības ar Māru Zālīti, saka mūzikas autors Jānis Lūsēns.

Gaidot uzveduma pirmizrādi, pie klausītājiem nonācis arī tā pirmais skaņdarbs ar nosaukumu “Manas Zemgales zelts”, kurā solo partiju izpilda Ilze Ķuzule-Skrastiņa, kokli spēlē Latvīte Cirse, dzied arī kori “Spīgo” un “Frachori”.

"Kā ābeļdārzs ir brīvība" mēģinājums.

Dienu pirms uzveduma, 22. novembrī, uzveduma veidotāji piedāvā iespēju noskatīties tā ģenerālmēģinājumu. Bet mēs piedāvājam ieskatīties mēģinājumā, kas notika trešdien, 20. novembrī.

Uzvedums “Kā ābeļdārzs ir brīvība”: 22. XI 19.00 (ģenerālmēģinājums); 23. XI 12.00 un 16.00

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 3–10

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.