Bērnu slimnīcā pirmo reizi bērnam veikta "augošu" implantu ievietošana

FOTO. Bērnu slimnīcā pirmo reizi bērnam veikta “augošu” implantu ievietošana 2

Bērnu slimnīcā šī gada janvāra beigās veikta Latvijā unikāla operācija, kuras laikā bērnam ar ģenētisku slimību, kas neļauj organismam veidot spēcīgus kaulus (Osteogenesis imperfecta), tika ievietoti īpaša dizaina teleskopiskie stieņi, aģentūru LETA informēja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) Komunikācijas daļas vadītāja Dace Zaldāte-Rozentāle.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Šiem pacientiem ir īpaši trausli kauli, tāpēc implanti ir nepieciešami, lai bērns varētu izvairīties no biežiem kaulu lūzumiem.

Turklāt tie ir veidoti tā, lai, bērnam augot, stieņi augtu līdz ar viņu, un situācijās, ja lūzums tomēr noticis, to īpašais dizains palīdz stabilizēt un noturēt kaulu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Operācija norisinājās nepilnas četras stundas, paciente pēc operācijas jūtas labi, un notiek atveseļošanās process.

Cilvēkiem ar “Osteogenesis imperfecta” diagnozi kauli lūzt bieži, tāpēc šo stāvokli mēdz dēvēt par trauslo kaulu slimību. Pirmajos dzīves gados mēdz būt pat desmitiem lūzumu, tādēļ tas var sagādāt būtiskas problēmas gan pacientiem, gan pacienta aprūpē iesaistītajām atbalsta personām.

Pašlaik reto slimību uzskaitē ir ap 50 pacientiem ar šo diagnozi. Tā iedalās vairākos tipos, bet ne visiem tipiem ir vajadzīga stieņu ievietošana.

“Kopā ar mūsu kolēģi no Polijas pacientei veicām augšstilbu kaulu koriģējošu osteotomiju un osteosintēzi ar teleskopiskiem intramedulāriem stieņiem. Šī metode ļauj palīdzēt bērniem jau no 18 mēnešu vecuma. Līdz šim šādas operācijas Latvijā neveica, bērni brauca ārstēties uz ārvalstīm,” stāsta Bērnu ķirurģijas klīnikas virsārsts Uldis Bergmanis.

“Osteogenesis imperfecta” ir tikai viena no reto slimību diagnozēm. Pašlaik Latvijā ir reģistrēti 16 053 cilvēki, kam ir kāda reta slimība. Reģistrā iekļautas 1500 dažādas diagnozes.

28.februārī tiks atzīmēta Reto slimību diena, kurā BKUS Ģenētikas mājas siena tiks izgaismota gaiši zilā cerību krāsā, lai atbalstītu cilvēkus ar retām slimībām un viņu ģimenes, lai pateiktu sirsnīgu paldies mediķiem, kuru aprūpē ir pacienti ar retām slimībām.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.