Baltkrievijas armija izrādīja ārzemju žurnālistiem lauka nometni, ko piedāvājusi Krievijas algotņu grupējumam "Vagner"

FOTO. Baltkrievija izrāda, kāda būs līdz 5000 “Vagner” algotņiem domātā lauka nometne 124

Baltkrievijas armija piektdien izrādījusi ārzemju žurnālistiem lauka nometni, ko piedāvājusi Krievijas algotņu grupējumam “Vagner”, ja tas pārcelsies uz Baltkrieviju saskaņā ar vienošanos, kas izbeidza vagneriešu dumpi Krievijā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Lasīt citas ziņas

Baltkrievijas aizsardzības ministra palīgs ģenerālmajors Leonīds Kosinskis žurnālistiem sacīja, ka “Vagner” kaujinieki varētu izmantot bijušo Baltkrievijas armijas nometni Asipoviču rajonā, aptuveni 90 kilometrus uz dienvidaustrumiem no Minskas. Nometni agrāk izmantoja armija, bet pēc tam tā tika nodota teritoriālās aizsardzības spēkiem.

Žurnālistiem tika parādītas rindas ar tukšām teltīm, kurās, pēc Kosinska sacītā, varot izmitināt līdz 5000 kaujinieku.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kosinskis sacīja, ka “Vagner” pārstāvji vēl nav apskatījuši nometni, lai pārliecinātos, vai tā atbilst viņu vajadzībām. “Kad “Vagner” pieņems galīgo lēmumu par to, vai pārvietoties uz Baltkrieviju vai nē, viņi redzēs, kur un kā izvietot spēkus,” sacīja Kosinskis.

Baltkrievijas diktators Aleksandrs Lukašenko ceturtdien paziņoja, ka “Vagner” dibinātājs Jevgēņijs Prigožins atrodas Krievijā un vagnerieši joprojām atrodas savās nometnēs, raisot jaunus jautājumus par vienošanos, kas izbeidza “Vagner” kaujinieku gājienu uz Maskavu ar mērķi gāzt valsts militāro vadību.

Joprojām ir daudz neskaidrību par šo vienošanos, kas tika panākta ar Lukašenko starpniecību, un nav skaidrs, kā Prigožina uzkavēšanās Krievijā to varētu ietekmēt.

Lukašenko apgalvojumu nav iespējams neatkarīgi pārbaudīt, bet arī Krievijas mediji ziņoja, ka Prigožins nesen redzēts savos birojos Sanktpēterburgā. Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs šodien atkal izvairījās atbildēt uz jautājumiem par Prigožina atrašanās vietu un atteicās komentēt, vai viņa atrašanās Krievijā būtu pretrunā ar vienošanos.

Lukašenko noraidīja pieņēmumus, ka “Vagner” algotņi varētu uzbrukt Ukrainai no Baltkrievijas teritorijas, kuru Krievijas karaspēks izmantoja kā placdarmu pirms iebrukuma Ukrainā 2022.gada februārī.

Vagneriešu sacelšanās laikā, kas ilga mazāk nekā 24 stundas, Prigožina algotņi pārņēma savā kontrolē militārās bāzes Rostovā pie Donas Krievijas dienvidos un devās uz Maskavu, solot gāzt valsts militāro vadību. “Vagner” kaujinieki sastapās ar nelielu pretestību un notrieca vismaz sešus militāros helikopterus un komandpunkta lidmašīnu, nogalinot vismaz desmit lidotājus. Taču, vagneriešiem atrodoties pāris simtu kilometru attālumā no Kremļa, Prigožins paziņoja, ka viņa algotņi dodas atpakaļ.

Reklāma
Reklāma

Vagneriešu sacelšanās, kaut īsa un neveiksmīga, bija lielākais apdraudējums Putinam viņa vairāk nekā divdesmit gadu ilgajā valdīšanas laikā un ir iedragājis Kremļa autoritāti.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.