Publicitātes foto

FOTO: aktrise Ieva Florence un blogere Evelīna Pārkere nofotografējas jutekliskās bildēs muzejā 0

Daudzi muzeji un galerijas joprojām ir ļoti konservatīvi, kad runa ir par mijiedarbību ar mākslas darbu un tā fotografēšanu. Taču tagad cilvēki var apskatīt mākslas darbu tumsā un kļūt par daļu no tā – šādu iespēju piedāvāja pasaulslavenais lietuviešu mākslinieks Tadao Cern, kas sadarbībā ar viedtālruņu ražotāju Huawei prezentēja savu jaunāko instalāciju “Step into the Art”. Uz svinīgo izstādes atklāšanu mākslas galerijā “Tsekh” Viļņā kopā pulcējās Baltijā pazīstami cilvēki, tostarp Huawei vēstneses – aktrise Ieva Florence un Instagram blogere Evelīna Pārkere.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

“Biju ārkārtīgi saviļņota, ka varēju būt daļa no mākslas instalācijas – tajā iejusties un padarīt to dzīvu. Parasti izstādēs varam objektiem pietuvoties vien no tālienes, taču šajā izstādē man bija iespēja būt ar objektu kopā, sajust to, vienoties idejā un veidot dialogu! Tas, manuprāt, izstādi no tikai skatāmas mākslas padara par dzīvu, saistošu un sajūtām pilnu mākslu,” ar pārdomām, apmeklējot mākslas instalāciju, dalās aktrise Ieva Florence.

“Sajūtas, kas mani pārņēma, ienākot mākslas instalācijas telpā, bija ļoti pacilājošas – jutos kā atrauta no realitātes, it kā man būtu iespēja ceļot kosmosā. Visvairāk pārsteidza tas, ka, esot daļai no mākslas darba, mijiedarbojoties ar instalācijas objektiem, bija iespēja izjust mākslu un pietuvoties tai pavisam citā, daudz tuvākā līmenī nekā esam to pieraduši darīt ikdienā,” stāsta blogere Evelīna Pārkere.

CITI ŠOBRĪD LASA

Mākslinieks Tadao Cern jau guvis vispasaules atpazīstamību, pateicoties savām balonu instalācijām. Autora “Black Balloons” mākslinieciskās interpretācijas ir bijušas izstādītas tādās valstīs kā Vācija, Itālija, Japāna, ASV un daudzās citās. Jāpiebilst, ka balonu instalācijas līdz šim ne reizi nav tikušas izrādītas pašā Lietuvā. Autors stāsta, ka “Step into the art” instalācija sniedza iespēju izmantot vairākus kontrastējošus elementus, kā arī iestudēt gaismas un tumsas spēli, lai redzētu, kā skatītāji reaģēs. Izstādes mērķis ir attālināties no reālitātes un likt apmeklētājiem izjust virtuālās pasaules klātesamību. Viens no interesantākajiem instalācijas risinājumiem ir tās uzstādīšana pilnīgā tumsā. Tadao Cern atklāj, ka uz šo soli viņu pamudinājis jaunākais Huawei P30 Pro viedtālrunis, jo tā četrkāršā Leica kameru sistēma spēj uzņemt attēlus pat pilnīgā tumsā.

“Atrodoties tik tuvu baloniem un tiem kustoties, apmeklētāji spēj izdzīvot mākslas instalāciju. Instalācija šķiet dzīva un tas padara dialogu starp apmeklētāju un mākslas darbu reālu un iespējamu. Efektu pastiprina dabas skaņas, ko var dzirdēt fonā, kā arī gaismas un tumsas spēle, ko rada LED lampas, kas atspoguļojas uz balonu virsmas,” stāsta autors Tadao Cern.

Ieva Florence un Evelīna Pārkere kļūst par daļu no unikāla mākslas darba
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.