Gata Šļūkas zīmējums

Forši! Reizēm arī feini! 15

Kādreiz presē tika apcerēts, ko latviešu valodā lietot “forši” vietā. Bija priekšlikums teikt “spridzīgi” un “prīmā”. Lai nu paliek “spridzīgi”, bet “prīmā” ir tāds pats valodas kroplis kā “forši”. Vācu–latviešu vārdnīcā atradu skaidrojumu: forsch – brašs, stalts, bramanīgs. Manuprāt, nav vajadzība latviešu valodā izgudrot ko īpašu. Atkarībā no konteksta varētu teikt – skaisti, jauki, lieliski, brīnišķīgi utt.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Viņa lūdza izgriezt tās ainas…” Meliem īsas kājas! Klajā nācis vēl viens Annas Sedokovas rūpīgi glabātais noslēpums
Kokteilis
“Esmu mazliet šokā” – Jāņa Timmas draugs publicē saraksti, kas, viņaprāt, apstiprina faktu, ka viņam kāds “palīdzējis” aiziet no dzīves
Kokteilis
Astroloģe nosauc zodiaka zīmi, kurai februārī gaidāmi žilbinoši panākumi. Citai zodiaka zīmei īpaši neveiksies
Lasīt citas ziņas

“Forši” šodien ir kļuvis par latviešu valodā visvairāk lietoto vārdu. Tas varētu kļūt par 2014. gada nevārdu. Nav iedomājama gandrīz neviena filma televīzijā, neviena intervija, neviena ikdienas saruna tramvajā, trolejbusā, darbavietā, ģimenē utt., kur nebūtu dzirdams “forši”. Šodien tam reizēm pievienojas arī “feini” (tiem no visas sirds palīdz daivingi, šopingi, pīrsingi utt.).

Var saprast, ka šos nevārdus plaši lieto sarunvalodā, bet, ja tos par latviešu valodas vārdiem pieņem filmu tulkotāji, režisori u. c., kam tieši vajadzētu rūpēties par pareizu latviešu valodu, to gan ir grūti saprast. Varbūt viņiem vajadzētu kārtot eksāmenu valsts valodas sertifikāta iegūšanai?

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja tā turpināsies, tad drīz vien latviešu valoda būs viena forša un feina valoda.

Edgars Vimba

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.