Foto – LETA

Formalitātes 0

Jau divus gadus kopju vecu, gulošu cilvēku. Mums ir mutiska vienošanās. Vai es varu šo palīdzību noformēt oficiāli, lai no valsts saņemtu kādu naudu un šo laiku man ieskaitītu darba stāžā? Ceru, ka tāda iespēja pastāv, jo citur nestrādāju, pie slimā cilvēka eju trīs reizes dienā, arī brīvdienās.
 Elizabete U. Rēzeknes novadā

Reklāma
Reklāma

 

7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
TV24
“Es neticu šādām sakritībām!” Slaidiņam aizdomas raisa ASV prezidenta Baidena pēkšņie lēmumi par Ukrainu un Trampa klusēšana
Kokteilis
Viņos mīt neapdzēšama uguns! 5 datumos, kuros dzimuši paši karstasinīgākie partneri
Lasīt citas ziņas

Labklājības ministrijas Sociālo pakalpojumu departamenta vecākā referente Elvīra Grabovska spriež, ka acīmredzot neesat darba attiecībās vai arī pašnodarbinātā. Līdz ar to var secināt, ka ne pati, ne darba devējs par jums nemaksā nodokļus, kas veido pensiju uzkrājumus. Savukārt normatīvie akti neparedz darba stāža papildināšanu par to laiku, kad brīvprātīgi aprūpējat pilngadīgas personas ar funkcionāliem traucējumiem, neveicot iemaksas par valsts obligāto pensiju apdrošināšanu.

Ja vēlaties savas darba attiecības nokārtot oficiāli, jums ir jāreģistrējas Valsts ieņēmumu dienestā kā pašnodarbinātai personai un jāveic nepieciešamās nodokļu iemaksas. Tad arī veidosies apdrošināšanas stāžs.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.