Foto-LETA

FM piedāvā trīs variantus 0

Koalīcijas partneri sākuši diskusijas par nākamā gada budžeta ieņēmumu sadaļu.

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
FOTO. Kā izskatās uzņēmēja Gavrilova 1,9 miljonus vērtā villa jūras krastā, ko “atņēmusi” banka?
Katastrofa ir neizbēgama? CIP vairāk nekā 50 gadus turējusi slepenībā grāmatu, kurā aprakstīts iespējamais pasaules gala scenārijs
Kokteilis
“Visreālākais šķiet otrais scenārijs!” Mākslīgais intelekts prognozē, vai Tramps var izbeigt karu Ukrainā šogad
Lasīt citas ziņas

Pagaidām nav izdevies vienoties par darbaspēka nodokļu samazināšanas plānu. Reformu partija (RP) uzstāj uz to, ka valdībai jātur solījums samazināt Iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN) par diviem procentpunktiem. Pret to iebilst “Vienotības” pārstāvji, piedāvājot mazināt nevienlīdzību ar grozījumiem citos nodokļos. Andra Vilka (“Vienotība”) vadītā Finanšu ministrija izstrādājusi pat trīs alternatīvos piedāvājumus darbaspēka nodokļu mazināšanai. Tomēr RP neviens no tiem nav pieņemams.

Sekojot Ministru prezidenta Valda Dombrovska aicinājumam, ministrijas iesniegušas savus priekšlikumus nākamā gada budžeta ieņēmumu daļas palielināšanai. Starp priekšlikumiem ir akcīzes nodokļa piemērošana vairākām neveselīgu produktu grupām, iespēja ieskaitīt valsts pamatbudžetā daļu no ostu iekasētajām maksām, kā arī izveidot elektroenerģijas lietotāju atbalsta fondu, dabas resursu nodokļa palielināšana un attiecināšana uz jauniem objektiem, autoceļu lietošanas nodevas ieviešana un citi priekšlikumi.

Uzziņa

CITI ŠOBRĪD LASA

FM piedāvātie modeļi darbaspēka nodokļu 
grozījumiem, nemazinot IIN

Pirmais modelis – samazināt darba ņēmēja valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu no 11 līdz 10%. Fiskālā ietekme uz kopbudžetu salīdzinājumā ar šobrīd prognozēto būtu 40,1 miljons latu.

Otrais modelis – samazināt darba ņēmēja valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu no 11 līdz 10%. Tāpat tiek paredzēts ar nākamo gadu palielināt neapliekamo minimumu, diferencējot to no darba algas lieluma, no 45 līdz 98 latiem, kā arī palielināt atvieglojumus par apgādībā esošajām personām līdz 98 latiem. Fiskālā ietekme uz kopbudžetu salīdzinājumā ar šobrīd prognozēto būtu 26,1 miljons latu.

Trešais modelis – samazināt darba ņēmēja valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu likmi no 11 līdz 10%, savukārt darba devēja valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu likmi, sākot ar 2015. gada 1. janvāri, samazināt no 24,09 līdz 23,09%. Fiskālā ietekme uz kopbudžetu salīdzinājumā ar šobrīd prognozēto arī būtu 40,1 miljons latu.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.