Finanšu padomi, ko laulātie pāri nevēlas dzirdēt 0
Plaši izplatīts ir apgalvojums, ka domstarpības partneru starpā par finansēm ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc pāri izvēlas šķirt laulību un partneri izvēlas doties katrs savā virzienā. Mūsdienās visdažādākie finansiālie padomi katrai gaumei ir pieejami it visur un tiešsaistē tos var atrast bez maksas, bet precētie pārīši vēl joprojām par galveno ģimenes ķīviņu uzskata naudu. Kāpēc tā? Visdažādāko iemeslu dēļ pāri, šķiet, vienkārši nevēlas dzirdēt finanšu padomus, jo tad viņiem būs jāmaina savi uzskati par to, kā viņi redz un apietas ar naudu. Un tas būtu lieks darbs, vai ne? Lai arī jūs neiekristu tajos pašos slazdos, iepazīstieties finanšu padomiem, ko laulātie pāri nevēlas dzirdēt vai visbiežāk vienkārši ignorē.
1. Izveidojiet katrs sev atsevišķus kontus un vienu kopīgu kontu mājsaimniecības izdevumiem
Apvienot vai neapvienot jūsu katra individuāli nopelnīto naudu ir viens no svarīgākajiem lēmumiem, kurus jums kā pārim būs jāpieņem attiecībā uz finansēm. Ja jums katram ir zināma daļa savas naudas, kuru varat tērēt kā paši vēlaties bez liekām atskaitēm, tas var būtiski samazināt strīdus par naudu ģimenē. Ja jūsu partnerim ir pieejams jauns aizdevums 24 stundas diennaktī (uusi lainaa heti 24h), kas piesaistīts viņa personīgajam kontam, jums par tā saturu atkritīs daudz galvassāpju. Ir muļķīgi uzskatīt, ka atsevišķi bankas konti samazinās laulības vienotības sajūtu un liecinās par savstarpējās uzticēšanās trūkumu. Gluži pretēji – jūs abi būsiet spēcīgas individualitātes, kuras nebūs zaudējušas savu “es” un varēs sadarboties uz daudz labākiem principiem.
2. Izsekojiet tam, kā jūs iztērējat naudu
To vienā vārdā sauc par budžetu. Izdevumu izsekošana nav veids, kā vienam uz otru norādīt ar pirkstu par to, kā nepareizi viņi tērē naudu. Jūsu izdevumu izsekošana nenozīmē arī to, ka abi skatīsieties pāri otra plecam ikreiz, kad kaut ko iegādājaties. Izdevumu izsekošana ir ļoti svarīga, lai jūs varētu izplānot finansiālu drošības spilvenu dažādām dzīves situācijām un jūsu budžeta aizsardzībai. Ja jūs pilnība nezināt, kur paliek jūsu nauda, jums nav iespējams noteikt kopīgus finanšu mērķus, ar kuriem jūs abi varētu būt apmierināti.
3. Nosakiet savas finansiālās prioritātes kopā
Izziniet, kas ir svarīgs katram no jums. Viens no jums var vēlēties iegādāties māju, bet otrs uzskatīt, ka svarīgāk ir uzkrāt vecumdienām. Atrodiet kompromisus šajos jautājumos un vienmēr nosakiet ģimenes finanšu prioritātes kopā.
4. Regulāri apspriediet jūsu finanses kopā
Protams, runāt par naudu nav viegli, jo nauda katram no partneriem var simbolizēt dažādas vai pilnīgi pretējas lietas. Viens var naudu uzskatīt kā drošību, bet otrs kā varas līdzekli. Ja parādu, rēķinu, uzkrājumu un mērķu tēma padara vienu vai abus no jums neērti vai aizsargājoši, lūdziet palīdzību no finanšu konsultanta vai plānotāja. Ir svarīgi, lai abi jūs zināt, kur jūs esat finansiāli un kuriem ir kopīgi finanšu mērķi.
5. Ik mēnesi uzkrājiet vismaz 10% no jūsu kopīgajiem ienākumiem
Pāri, kuri dzīvo no vienas mēneša algas līdz otrai, bieži mēģina racionalizē, ka viņiem vienkārši nav pietiekami daudz naudas, lai iekrātu pat minimumu. Bet iekrājumi būs tas drošības spilvens, kas apturēs jūs aizņemties ātri un bez nodrošinājuma (lainaa nopeasti ilman vakuuksia) tad, kad pienāks grūti laiki. Pieņemiet kopīgu lēmumu ietaupīt vismaz 10% no jūsu ienākumiem vai 5% iesākumam. Tas būs sākums jūsu ārkārtas fondam, kas vēlāk var pāraugt par pensijas fondu bezrūpīgām vecumdienām.
6. Neturiet lielus finanšu noslēpumus viens no otra
Neesot godīgiem pret partneri par lielu finanšu pirkumu patiesajām izmaksām vai arī slēpt parādus būs viens no lielākajiem iemesliem neuzticībai. Šādi noslēpumi var pilnībā iznīcināt jūsu laulību.