Finanšu ministrija kavē Ķemeru sanatorijas iegādi 0
Tas, ka Finanšu ministrijas (FM) Pašvaldības aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padome vakar pieņēma lēmumu atbalstīt Jūrmalas pilsētas domes pieprasījumu aizņemties valsts kasē 4,36 miljonus latu Ķemeru sanatorijas iegādei, nenozīmē, ka pašvaldība šo naudu saņems.
Finanšu ministrija domei ir izvirzījusi tādus mājas darbus, ar ko pašvaldībai nebūtu jānodarbojas.
Jūrmalas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis: “Sēde notika pozitīvā un konstruktīvā gaisotnē, tādēļ it kā guvām pārliecību, ka mūsu pieprasījums valstiski tiek atbalstīts un vienīgais, kas domei jāizdara – jāiesniedz precizējoša informācija, ko arī plānojam šonedēļ izdarīt. Taču pēc padomes sēdes FM mājas lapā internetā tika publicēta informācija, kas īsti neatbilst padomes sēdes laikā runātajam un faktiski uzliek Jūrmalas domei pienākumu “pildīt mājas darbus”, kas ir valsts un citu institūciju, nevis Jūrmalas domes pārziņā.”
G. Truksnis pastāstīja, ka padomes sēdē pārrunāti iespējamie riski saistībā ar mantinieku tiesību aizsardzību Latvijā un kreditoru interešu neievērošanu. Zvērinātu advokātu birojs “Raidla Lejiņš & Norcous” ir publiskojis vēstuli, kurā pausts viedoklis, ka “Ķemeru sanatorijas pārdošana Jūrmalas domei bez izsoles ir pretēja tiesību aktu prasībām un kreditoru interesēm”.
Izskatot šo vēstuli, Jūrmalas pilsētas dome neredz nekādu pamatu atcelt savu lēmumu iegādāties Ķemeru sanatorijas kompleksu par piespiedu pārdošanas vērtību, lai nodrošinātu tā iekonservēšanu un saglabāšanu. G. Truksnis uzskata, ka šāda izvērtējuma veikšana ir valsts, nevis pašvaldības pienākums un kompetence.
Maksātnespējīgās SIA “Ominasis Latvia” kreditoru sapulce 17. jūlijā vienbalsīgi piekrita pārdot Ķemeru sanatorijas kompleksu bez izsoles Jūrmalas pilsētas domei vai pašvaldības dibinātam uzņēmumam atbilstoši piespiedu pārdošanas vērtībai – 4,6 miljoniem latu.
“Mēs pilnībā piekrītam padomes nosacījumiem, ka Jūrmalas dome varētu iegādāties Ķemeru sanatorijas kompleksu tikai tad, ja šīs ēkas tiks atbrīvotas no pastāvošajiem apgrūtinājumiem, – tāds vienmēr ir bijis arī Jūrmalas pilsētas domes viedoklis. Taču nekustamā īpašuma atbrīvošana no apgrūtinājumiem ir maksātnespējas administratora pienākums, tādēļ uzskatām, ka ir nekorekti norādīt, ka tas ir Jūrmalas domes “mājas darbs”,” secināja domes priekšsēdētājs.
FM sabiedrisko attiecību speciālists Aleksis Jarockis norādīja, ka pašvaldībai šie mājas darbi būs jāizpilda, un atzina, ka tas var ievilcināt aizņēmuma saņemšanu. Ministriju neinteresē, ka sanatorijai aizņēmums ir nepieciešams nekavējoties, jo Ķemeru sanatorijā ir jāveic visi nepieciešamie darbi, lai to sagatavotu ziemai.
Jānis Asaris, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas Rīgas reģionālās nodaļas vadītājs, apstiprināja, ka patlaban ir ļoti būtiski, lai jau tā daudz cietušais kultūrvēsturiskais piemineklis, kas ir viens no Latvijas brīvvalsts arhitektūras sasniegumiem, iegūtu saimnieku, kas nekavējoties uzsāktu tā sagatavošanu ziemas sezonai.
A. Jarockis uz jautājumu, kad būs nākamā aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padomes sēde, lai beidzot pieliktu punktu Jūrmalas domes aizņēmuma jautājumam, atbildēja, ka tiklīdz pašvaldība būšot izpildījusi mājas darbus.