Izgāžas publiskie iepirkumi 0
Gaidīšana uz palīglīdzekļiem mēdz ievilkties arī citu apstākļu dēļ. Piemēram, kā stāsta LM pārstāve Lilita Cīrule, izsludinātie publiskie iepirkumi reizēm beidzas bez rezultāta, jo nepiesakās neviens, kas izteiktu vēlēšanos piegādāt konkrētus TPL. Tā tas bijis pēdējos divos iepirkumos par pagriežamiem vannas krēsliem ar muguras balstu. Neviens nav atsaucies arī uz riteņkrēslu ar palielinātu svara izturību (līdz pat 200 kg) piegādāšanu jau pēdējos trīs iepirkumos. Bet, runājot par ārzemju ražotājiem, Cīrule ir lakoniska: “Viņiem mūsu iepirkumi nav vilinoši, jo iepirkumu summas ir mazas.”
Personu skaits rindā uz steidzamo TPL saņemšanu patlaban ir 740, no kuriem 330 pēc pārvietošanās palīglīdzekļiem. Taču arī šiem cilvēkiem nākas pagaidīt. Pārsvarā gadījumu Latvijā nav šo TPL ražošanas bāzu, tāpēc nākas gaidīt individuāli izgatavotu protēzi vai ortozi ilgāku laiku. Likumā gan nav noteikts termiņš, kādā steidzamības kārtā rindā esošajiem piešķirami TPL. Visilgākais laiks, kāds bijis jāgaida steidzamības kārtā uz pieprasītāko TPL grupu – personiskās pārvietošanās līdzekļiem –, bijis pusgads.
LM jau tuvākajā laikā veidos darba grupu, kurā, pieaicinot nozares profesionāļus, lems, ko vēl iesākt, lai TPL piešķiršanas sistēmu optimizētu, taču skaidrs, ka bez stabila finansējuma daudz iespēju nav. Jau sākta jaunas uzskaites sistēmas izveide. Tā došot iespēju cilvēkiem internetā uzzināt, kādā rindas pozīcijā viņi atrodas, un iespējamo saņemšanas laiku.