ITAR-TASS/Scanpix

Fināls kā hokeja drāma, Znaroks un Vītoliņš olimpiskie čempioni 6

Kādreizējie Latvijas hokeja izlases spēlētāji un pēc tam arī treneri Oļegs Znaroks ar Hariju Vītoliņu svētdien aizveda Olimpisko sportistu no Krievijas (OAR) komandu līdz Phjončhanas olimpisko spēļu zelta medaļām.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

Aizraujošā finālspēlē OAR komanda papildlaikā ar 4:3 (1:0, 0:1, 2:2, 1:0) uzvarēja Vācijas izlasi, kurai pietrūka vien 55 sekundes līdz sensacionālam panākumam.

Uzvaras vārtus OAR komandas labā spēles 70.minūtē iemeta Kirils Kaprizovs, bet par mača varoni kļuva Ņikita Gusevs, kurš šajā mačā guva divus vārtus un atdeva divas rezultatīvas piespēles, tostarp 55 sekundes pirms pamatlaika beigām mazākumā panākot 3:3.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vācija bija ļoti tuvu vēl vienai sensācijai, jo trīs minūtes un 16 sekundes pirms pamatlaika beigām panāca 3:2 savā labā, taču pēc tam smagi kļūdījās, nespējot nosargāt vadību esot skaitliskajā vairākumā.

OAR hokejisti savai komandai šajās olimpiskajās spēlēs izcīnīja otro zelta medaļu, pirmo sagādājot daiļslidotājai Aļinai Zagitovai.

Krievu hokejisti olimpiskajās spēlēs uzvarēja pirmo reizi kopš 1992.gada. Tiesa, arī toreiz Albērvilā Krievija nestartēja zem sava karoga, jo turnīrā piedalījās NVS komanda, kuras kodolu gan veidoja krievi. Savukārt šoreiz dopinga pārkāpumu un Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) diskvalifikācijas dēļ Phjončhanā startēja vien olimpiskie sportisti no Krievijas, nevis Krievijas izlase.

Tomēr šis turnīrs paliks arī Latvijas hokeja vēsturē, jo pie OAR izlases stūres bija vairāki speciālisti, kuri atstājuši nozīmīgas pēdas arī Latvijas hokejā.

Znaroks 1996.gadā guva uzvaras vārtus pasaules čempionāta B divīzijas spēlē pret Šveici, ievedot Latviju augstākajā grupā, kur tā ir joprojām. Savukārt Vītoliņš 2002.gadā bija Latvijas delegācijas karognesējs Soltleikstijas olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā, ilgus gadus būdams viens no izlases līderiem. Znaroks un Vītoliņš pēc tam vairākas sezonas vadīja Latvijas izlasi, 2009.gadā ar to izcīnot astoto vietu pasaules čempionātā, kas joprojām ir pēdējo gadu labākais sasniegums.

Reklāma
Reklāma

Tāpat OAR izlasē strādāja bijušais Latvijas izlases spēlētējs Aleksandrs Šiškovičs, kurš nu ir ekipējuma menedžeris, gatavojot spēlētājiem inventāru.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.