Filma “Melānijas Hronika” iekļauta Ziemeļeiropas lielākā filmu festivāla konkursa skatē 0
Viestura Kairiša jaunā spēlfilma “Melānijas hronika”, ko no 1. novembra demonstrēs visā Latvijā, savu starptautisko pirmizrādi š.g. 21. novembrī piedzīvos Ziemeļvalstīs un Baltijā lielākajā kinofestivālā Tallinas “Black nights”, kur “Melānijas hronika” izvēlēta kā viena no 12 oficiālā konkursa filmām.
Tallinas kinofestivāls šogad notiek jau 20. reizi un otro reizi tas nostājies vienā rindā ar Kannu kinofestivālu, Venēcijas, Sasnesbastianas un citiem, kopumā 15, pasaules kinofestivāliem, kurus starptautiskā producentu apvienība FIAPF akreditējusi kā A klases festivālus.
“Man ir liels gods, ka ar “Melānijas hroniku” starptautiskā auditorija tiks iepazīstināta Tallinas “Black nights” festivālā, jo tā ir vislabākā vieta, kur pievērst uzmanību tematikai, kas saistīta ar Baltijas reģiona īpašo, turklāt kopīgu vēsturi. Filma tapusi, sadarbojoties dažādu valstu kino profesionāļiem, un tieši tas darba procesā “Melānijas hroniku” no nacionāla stāsta padarīja par universālu” tā filmas režisors Viesturs Kairišs.
“Pirms četriem gadiem festivāla “Black nights” ietvaros mēs atradām savus pirmos kopproducentus no Somijas, pirms diviem gadiem šeit sākās sadarbība ar Čehijas kopproducentiem. “Black nights” ir viens no visstraujāk augošajiem festivāliem Eiropā un izcila vieta, lai pievērstu starptautisku uzmanību mūsu filmai,”, tā Inese Boka-Grūbe, filmas “Melānijas hronika” producente.
Filma “Melānijas hronika” ir Latvijas (Mistrus Media), Čehijas (8HeadsProductions) un Somijas (Inland Films) un kopprodukcija.
“Es jutos pagodināta būt par daļu no filmas, kas stāsta par tik nozīmīgu tēmu un attēlo vēsturiskos notikumus, kas diemžēl ārpus Baltijas valstīm ir maz zināmi. Es ceru, ka, pateicoties “Melānijas hronikai”, tas mainīsies, un izcilā Sabines Timoteo aktiermāksla kopā ar elpu aizraujošo un viena no Eiropas izcilākajiem operatoriem – Ginta Bērziņa darbu padarīs Melāniju par vienu no svarīgākajiem notikumiem ne tikai Tallinas festivālā, bet arī šī gada Eiropas kino pasaulē, “ tā filmas kopproducente Juljeta Zihela no Čehijas.
Filmā galveno lomu atveido šveiciešu aktrise Sabīne Timoteo, kura filmējusies tādās filmās, kā Alises Rorvaheres “Brīnumi”, Filipa Greninga filmā “Mīlestība, nauda, mīlestības,” kas godalogotas Kannu, Berlīnes un citos festivālos. Sabīne Timoteo pagājušā gadā tika atzīta par Šveices labāko aktrisi kino. Filmā piedalās arī starptautiski atzīti aktieri kā austriešu aktieris Ervins Leders, kurš filmējies gan Stīvena Spīlberga filmā “Šindlera saraksts”, Raula Ruīsa filmā “Klimts”, kā arī krievu aktieris Viktars Ņemecs, kurš zināms no Sergeja Lozņicas filmas “Mana laime”.
Par spēlfilmu “Melānijas hronika”
Viestura Kairiša spēlfilmas “Melānijas hronika” pirmizrāde notiks 1.novembrī. Tās pamatā ir izsūtījumu Sibīrijā izdzīvojušas latviešu sievietes, rakstnieces Melānijas Vanagas dzīvesstāsts. Tas ir patiess vēstījums par cilvēcības brīnumu, gara plašumu un ciešanu pilnajiem cilvēku likteņiem lielākajā Latvijas nācijas traģēdijā. Spēlfilmu caurvij sirdi plosošs vēstījums par deportētajām latviešu sievietēm, kurām bija jāizcieš, jāizdzīvo un jāpārdzīvo dzīve Sibīrijā, lai vēlāk atgrieztos un dzīvotu Latvijā.
Filma “Melānijas hronika” ir Latvijas, Somijas un Čehijas kopprodukcija, kuras veidošanā iesaistījās vairāk nekā 200 kino nozares profesionāļi no Latvijas, Austrijas, Vācijas, Somijas, Lietuvas, Krievijas, Lielbritānijas. Tās uzņemšana tika sākta 2013. gada janvārī un pabeigta 2015. gada janvārī. Galveno lomu filmā atveido viena no labākajām mūsdienu Eiropas aktrisēm Sabīne Timoteo, kura 2015. gadā tika atzīta par labāko šveiciešu aktrisi. Tāpat filmā lomās redzami arī zināmi latviešu aktieri Guna Zariņa, Maija Doveika, Baiba Broka, Lilita Ozoliņa, Ivars Krasts un Ģirts Krūmiņš. Savukārt spēlfilmas masu skatos piedalījušies vairāk nekā 300 Latvijas iedzīvotāji. Filma tika uzņemta Rīgā, Bikstos, Pasienā, Rēzeknē, Karēlijā.
Filmas treileri varat noskatīties šeit: https://vimeo.com/185318040
Plašāka informācija par filmu un aktualitātēm: http://www.melanijashronika.lv/ un https://www.facebook.com/MelanijasHronika/