Publicitātes foto

Filipa Glāsa “Astoņdesmit” krāsas audiovizuālos koncertos 0

Atzīmējot izcilā amerikāņu komponista Filipa Glāsa 80 gadu jubileju, 31. janvārī un 1. februārī grupas “Sigma” solists Jānis Ozoliņš un videomākslinieks Mārtiņš Dāboliņš aicina uz audiovizuālu koncertu “Astoņdesmit” Rīgā Zirgu ielas koncertzālē.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Vai redzi kļūdu attēlā? Tikai cilvēki ar augstu IQ spēj atbildēt 5 sekunžu laikā 1
Kokteilis
FOTO. “Tagad tētis viņu sargās…” Jāņa Timmas bijusī sieva emocionālā ierakstā parāda dāvanu, kas tapusi lielākajam basketbolista aizstāvim
Kokteilis
Galvenās 2025. gada modes antitendences – atstāj šīs izvēles pagātnē! 2
Lasīt citas ziņas

Mūziķis un literatūrzinātnieks Jānis Ozoliņš Latvijas mūzikā individuāli un kopā ar grupu “Sigma” ir ienācis pārliecinoši. Grupas debijas albums “Sazaroto taku dārzs” 2015. gadā saņēmis Latvijas mūzikas ierakstu gada balvu “Zelta mikrofons” kategorijā “Alternatīvais vai indie mūzikas albums”. Grupa radījusi mūziku vairākām teātra izrādēm. Savukārt režisores Lienes Laviņas-Kalnaellas veidotajai dokumentālajai filmai “Tev, Rūķi!” radīts mūzikas celiņš – filma saņēmusi Latvijas nacionālā filmu festivāla balvu “Lielais Kristaps”. Tāpat ļoti veiksmīgi bijuši sadarbības projekti ar Latvijas dzejniekiem, veidojot uzvedumus “Dzejkoncerts” un “Mūsu dienu skaņu celiņš”. Septembrī Jānis Ozoliņš un grupa “Sigma” pārsteidza” Baltās nakts” apmeklētājus, uzburot koncertizrādi “Metamorfozes” kultūras pilī “Ziemeļblāzma”.

Ar Filipa Glāsa mūziku J. Ozoliņš esot veidojis personiskas attiecības gandrīzt divpadsmit gadus. “Viss aizsākās ar interesi par 20. gadsimta mūzikas vēsturi, kurā nozīmīga loma atvēlēta arī amerikāņu minimālismam. No minimālismam raksturīgajiem eksperimentiem ar cikliskajiem atkārtojumiem, kas klausītājus ieved transā, Glāss laika gaitā ir devies liriskas mūzikas meklējumos, dēvējot to par citu skatījumu uz harmoniju,” par koncerta ideju stāsta mūziķis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Filips Glāss ir viens no 20. gadsimta ietekmīgākajiem komponistiem, kurš ir sadarbojies ar bītu paaudzes dzejnieku Alenu Ginsbergu, kinorežisoriem Vudiju Allenu, Martinu Skorsēzi, Stīvenu Daldriju, teātra režisoru Robertu Vilsonu, mūziķiem Deividu Boviju, Polu Saimonu un citiem. Glāss ir pirmais komponists, kurš ir iekarojis skatītāju simpātijas gan operu namos, koncertzālēs un teātros, gan filmu un populārās mūzikas pasaulē.

Šis koncerts ir Jāņa Ozoliņa veltījums komponistam viņa 80. dzimšanas dienā, 80 minūšu garumā atskaņojot gan hrestomātiskos skaņdarbus, kas latviešu klausītājiem ir labi pazīstami, – “Mad Rush” (1979), “Opening” (1981) un cikls “Metamorphosis for piano” (1988) –, gan Latvijā līdz šim reti atskaņotās etīdes klavierēm (I daļa, 1994 – 1995), kuru jaunākais sējums (II daļa, 2012) parāda pavisam citu Glāsu un kuru klausītāji, iespējams, koncertatskaņojumā iepazīs pirmoreiz.

J. Ozoliņa sabiedrotais audiovizuālo koncertu veidošanā būs videomākslinieks Mārtiņš Dāboliņš, kurš arī ir liels Filipa Glāsa mūzikas cienītājs. “Uzrunāt Mārtiņu mani iedvesmoja vairāki viņa darbi, kuros atklājas ne tikai viņa spilgtā radošā personība, bet arī apbrīnojamās tehniskās zināšanas. Viņā mītošais eksperimentētājs liek man ticēt, ka mums izdosies atklāt Filipa Glāsa mūziku jaunā skatījumā. Šajā koncertā svinēsim komponista dzimšanas dienu un centīsimies atklāt ne tikai viņa mūziku, bet vizuālo koncerta tēlu veidosim, balstoties uz to, ko par viņu teikuši viņa līdzgaitnieki. Ceru, ka skatītājs pēc koncerta būs sajutis komponista ieguldījuma mērogu 20. gadsimta kultūrā.”

Koncerti: 31. I 19.00 un II 19.00 Rīgā Zirgu ielas koncertzālē

Biļetes – “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 10 un 12

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.