Publicitātes foto

Festivālā “Laiks dejot” pirmizrādi piedzīvos vairāki Latvijas horeogrāfu jaundarbi 0

Piektdien, 7. jūnijā, Rīgā sākas starptautiskais laikmetīgās dejas festivāls “Laiks dejot”, kas dažādās pilsētas vietās ar izrādēm, meistarklasēm un diskusijām norisināsies līdz 11. jūnijam.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

Šī gada festivāla centrālā tēma ir Jaunā Āzijas deja, taču līdzās māksliniekiem no Indijas, Ķīnas, Singapūras, ASV/Filipīnām un Šrilankas “Laiks dejot” notiks arī trīs Latvijas horeogrāfu jaundarbu pirmizrādes.

Sestdien, 8. jūnijā, plkst. 18 uz debarkadera “Noass” pirmizrādi piedzīvos Evas Kronbergas un Jāņa Putniņa darbs “Ideal Fe[male]”. Izrāde ir kā personīgs ceļojums un eksperimentu, kurā abi horeogrāfi un izpildītāji mēģina runāt par sievišķā un vīrišķā mijiedarbi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt iekļaujošo dejas izrādi “Labrys” būs iespējams piedzīvot uz AB dambja brīvā dabā sestdien, 8. jūnijā, plkst. 21.30 un svētdien, 9. jūnijā, pavisam netradicionālā laikā – plkst. 7 no rīta, kā arī plkst. 18 vakarā.

Tās autori ir latviešu un lietuviešu mākslinieku tandēms Krišjānis Sants un Ieva Gaurilčikaite, kuru radošā prakse raksturojama kā laikmetīgās dejas un scenogrāfijas hibrīdforma.

Otrdien, 11. jūnijā, plkst. 19 uz “Noasa” notiks Andra Kačanovska solo darba “Vientuļais gans” pirmizrāde. Horeogrāfs to veidojis kā pseidoromantiskas pārdomas par princi baltā zirgā.

Izrādē neizturami lēna un fascinējoša kustība rada stāstu par mūsdienu vīrišķību, tās gaidām un realitāti, uzdodot jautājumus: “Kas notiek, kad piepildās sapņi? Vai viss ir zelts, kas spīd?”

Festivāls “Laiks dejot” aizsācies 1998. gadā kā Latvijas horeogrāfu laikmetīgās dejas izrāžu vakari. Gadu gaitā tas attīstījies par starptautisku festivālu un centrālo Latvijas laikmetīgās dejas notikumu. Festivālā viesojušies dalībnieki no vairāk nekā trīsdesmit valstīm, bet joprojām būtiska festivāla sastāvdaļa ir Latvijas laikmetīgās dejas prezentācija.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.