Farmaceiti: taupīšana uz zāļu rēķina noved pie hospitalizācijas riskiem 15
Nelielajos miestiņos farmaceits zina teju katru aptiekas klientu un cilvēki šeit ienāk ne vien pēc zālēm, bet arī uzprasīt padomu par savām veselības likstām. Ja šāda aptieka tiktu slēgta, daudzi, iespējams, atmestu ārsta izrakstīto zāļu iegādei un lietošanai ar roku.
Mazo lauku aptieku Latvijā nav daudz un jebkurš nepārdomāts lēmums no valsts puses to skaitu var samazināt vēl vairāk. Vietējiem iedzīvotājiem tā būtu katastrofa, jo daudzviet reģionos tieši farmaceits ir pirmais, kam cilvēki steidz prasīt padomu ar veselību saistītos jautājumos.
Iespējams, kāds domā, ka mūsdienu digitalizācijas laikmetā kādas mazas lauku aptiekas slēgšana nebūtu problēma, jo zāles taču var pasūtīt internetā un arī padomu sameklēt turpat. Taču šāds viedoklis ir aplams. Balstoties uz internetā atrasto informāciju cilvēki nereti aplami nosaka sev diagnozes un, kas vēl ļaunāk, bez kādas konsultēšanās ar ārstu ķeras pie pašārstēšanās. Sekas var būt smagas, līdz pat hospitalizācijai.
Turklāt daudzi seniori zāles attālināti pasūtīt neprot un vienīgā izeja ir prasīt palīdzību bērniem vai kaimiņiem. Taču var gadīties arī tā, ka palīdzību kam prasīt nav. Lai arī izmaksu ziņā tas nemaksātu dārgāk kā medikamentu iegāde aptiekā plus nelielas piegādes izmaksas, ne vienam vien šis pakalpojums var šķist pārlieku nesaprotams vai dārgs, un cilvēki var sākt taupīt uz zāļu rēķina, tā riskējot nonākt slimnīcā.
Farmaceiti norāda uz vairākām problēmām, kuras neizbēgami radīsies, ja mazā aptieka tiks slēgta.
Plašāk skaties pievienotajā video!